Dişlerini Mi Döküyor Dişi Mi Kırıldı?

Merhaba. Oğlumuz 5.5 aylık oldu, bugün oyun oynarken elimi ısırıyordu elimde kan gördüm sonra ağzının da kanlı olduğunu fark ettim bakınca. Bir tane dişi düşmüştü. Oyun oynarken sert bir hareketle dişi mi kırıldı diye korktum. Yoksa normalde diş dökme çağında şu an ama dökülürken kanama olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.

4 CEVAP

Kediniz dediğiniz gibi diş değiştirme çağında, eğer sallanıyordu da ısırmanın etkisiyle düştüyse hafif bir kanama olmuş olabilir.

aslihan_e

Benim kediminki elim çarpınca kırılmıştı ama sizinki değişme dönemindedir bence.

kaan187

Büyük ihtimalle zaten sallanıyordur elini ısırıncada düşmüştür, diş düştüğünde genelde kökünde hafif kan oluyor.

ozge1985

Benim oğlumda 5 bucuk aylık alttaki 2 köpek dişini düşürdü. 1 tanesini benim yanımda düşürdü buldum yutmasın dıye. Dıgerını bulamadım inşallah yutmamıştır. Minik zaten bulmak çok zor. Artık büyüyor merak etmeyin, bebeklik döneminden çıkıyor