Kısırlaştırma İçin Ankara/Mamak Civarında Hekim Tavsiyesi

AyseMia

Merhabalar. Kısa bir süre sonra yeterince işinin ehli, ilgili ve donanımlı bir Veteriner Hekim bulduğuma emin olduğumda kızımı kısırlaştırmak istiyorum. British Shorthair ırkı olup, ırk bir can olduğu için biliyorsunuzdur onlar için ameliyat çok daha kritik ve bağışıklık düşüren bir konu maalesef. Fakat onun sağlığı ve uzun ömürlü olması için hiç çiftleştirmeden direkt kısırlaştırmak istiyorum.

Bu yüzden Ankara içinde, aracımız olmadığı için ve kısırlaştırmadan sonra antibiyotik vurdurmaya gitmek gerekiyor birkaç gün ard arda sanırım, bunun için tercihen Mamak civarında tavsiye ettiğiniz bir klinik var mıdır? Veterinerlik Fakültesi'ni düşünüyorum aslında orada sanırım daha sağlıklı şekilde yapılır ancak birkaç gün üst üste antibiyotik için gitmek bize çok uzak olduğu için zorlayıcı olacak işimden de dolayı maalesef. Antibiyotiği hap olarak yutturmak da olabilir mi acaba, illaki damardan mı alması gerekir?

Mamak'ta rutin aşılar ve birkaç çok büyük olmayan sağlık sorunu için gittiğimiz klinikler oldu ancak yeterince bilgili görmedim hiç birini, göz akıntısı ve burun tıkanıklığını bile ben kendim gidermiştim onlar önemsemeyince. Aslında buradaki kliniklerde yaptırmayı da pek istemiyorum o yüzden, ikilemdeyim bilemiyorum, çok hassas ve çok önemli, korkutan bir konu. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

12 CEVAP

AyseMia

Güncel...

PaSuNe

Merhaba , mamakta sevpati veteriner kliniği yeni açıldı , fakat oradaki vet hekim Ömer bey daha önce etimesgutta bir klinikteydi, 1 yıldan fazla o ilgilendi iki kedimizle. British longhair kedimi de kendisi kısırlaştırma ameliyatını yaptı , hiç bir sorun yaşamadık, çok ilgili birisi ve donanımlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bazı başka yerler gibi kliniğini ticarethane gibi kullanma amacı gütmüyor. Etimesguttan gittikten sonra ayrıldığı kliniğe tekrar gittiğimde kendime başka bir yer aramak zorunda kaldım , Mamak bize çok uzak. Size gerçekten tavsiye edebilirim SevPati’yi

PaSuNe

Antibiyotiği kısırlaştırma sonrası üçüncü gün gibi gidiliyor galiba tam hatırlayamadım 7-8 ay oldu biz yaptıralı ama, umarım söylediğim yer size yakındır. Ben kısırlaştırmadan önce çok araştırma yaptım çok ikilemde kaldım çok korktum çok uykusuz kaldım hatta ağladım bile ama en sonunda yaptırıp kurtulduk çok güzel geçti ama ilk gece biraz pamuğum için zor geçmişti anestezinin etkisi oluyor , ağrısı oluyor tabi ister istemez. Ama ikinci günün akşamına doğru rahatlamıştı. Sabahtan işleme alındı. 7-8 saat sonra akşama doğru gidip alıp eve getirmiştim klinikte kalmasını istemediğim için

AyseMia

@PaSuNe Merhabalar, evet bu kliniği duymamıştık, değerlendireceğiz kesinlikle, umarım biz de memnun kalırız. Mamak'ta olması da yeterli bizim için. Öneriniz için gerçekten çok teşekkürler sağ olun, size de büyük geçmiş olsun. Sağlıklı uzun yıllar dileklerimle, sevgiler. 🙏😻

PaSuNe

Teşekkürler , umarım memnun kalırsınız, size de şimdiden
geçmiş olsun 🐾🐈

fcylan

Biz Mamak Veteriner Dünyasında yaptırdık, erkek kedi ve gaz anestezi. Biz bir sorun yaşamadık, verdik 2-3 saate aldık, akşamında da canavar gibiydi maşallah. Hep gittiğimiz yer ama gaz anestezi bulabildiğimiz ve bize de oldukça yakın bir yerdi. Korkumuzu yenip yaptırdık, şükür sorunsuz şimdiye kadarda.

PaSuNe

Merhaba , merak ettim ne yaptınız acaba ? Korkmakta çok haklısınız gerçekten, inşallah bir an önce sağlıkla hallolur

PaSuNe

Kızgınlık dönemi hem yavrularımız için hem de bizim için gerçekten çok zorlu bir süreç ben çok üzülüyordum pamuğun o halini gördükçe , sizi çok iyi anlıyorum. Ben de çok araştırmıştım gaz anestezi ama çevremde bulamamıştım maalesef.

PaSuNe

İnşallah bir an önce dediğiniz gibi herşey yolunda gider 😇

AyseMia

Öneriniz için teşekkürler ancak o kliniğe kızım yavruyken gitmiştik ve bariz bir şekilde sürekli akan ve neredeyse gözünü tamamen kapatacak bir göz enfeksiyonu olduğu halde "bir şeyi yok" deyip geri göndermişti, ben kendim göz damlası ve solüsyonlarla geçirmiştim araştırmalarla. Daha sonra bunun üzerine bir yavru kedinin ölümüne neden olduklarına da denk geldim Facebook'ta.

Ayrıca dişi kedi kısırlaştırması erkek kediye göre maalesef tamamen ameliyat şeklinde olduğu için çok daha kritik ve operasyonu gerçekleştirenin gerçekten işinin ehli bir Hekim olması gerekiyor.

AyseMia

@fcylan Geçmiş olsun bu arada, sizin için bir sorun çıkmamasına sevindim. Umarım bizde de her şey yolunda gider, uyuyamama sebebim, çok korkutucu... 🥹

AyseMia

@PaSuNe Tekrar merhabalar, kızım yeni kızgınlığa girdi maalesef ve acele de etmek istemiyorum aslında tam emin olmadan. Birkaç klinik var aklımda sizin de belirttiğiniz ile birlikte danışacağım. Örneğin; gaz anestezi ile yapıyor olmaları çok önemli araştırmalarıma göre daha hafif atlatabilmesi için, dikişin yandan mı yoksa karından mı yapıldığı önemli; yandan olursa yalayamıyor deniliyor, kızımın anesteziye karşı alerjisi vs. olmaması çok çok önemli ve bunun da testi var sanırım, bağışıklığının yeterli seviyede çıkıp operasyona uygunluğu çok önemli o yüzden bir süredir de buna göre besleme yapıyorum. Bağışıklığı düşük bir yavruydu çünkü küçüklüğünden beri. Umarım tüm değerleri normal çıkar da istediğimiz özelliklerde bir klinik bularak sağ salim yaptırabiliriz, bu yük de üzerimizden kalkar... İlginiz için çok teşekkür ediyorum. 🙏😇