Kedim Çiftleşmiyor

mdyg

Merhabalar, 10 aylık disi van kedim var. 3 hafta once kizginliginda ust komsunun norvec orman kedisiyle ciftlestirmeye calistik ama gunler birbirlerinden saklanmayla gecti. Daha sonra bir veterinere danistik(4. Veteriner sordugumuz) bize bos odaya koymamoz gerektigini soyledi ancak bizimkiler uykusuzluktan mahfolmustu ve benimkinin kizginligi gecmisti hekim kabul etmemis dedi. Simdi yine kizginlikta ve veterinerimiz araciligiyla kizginlikta baska van erkek kedisi bulduk. Ikisini dunden beri bos odaya biraktim. Erkek bir koseye sinmis oturuyor o kadar. Benimkisi dun surekli hirlama tislama vs cok agresifti bugundur de kapiya atlayip bagiriyor ara ara. Bi yarim saat ayirdim az evvel benimki kucagima gelip pozisyon aliyor acayip bagirmalar evde halinin ustunde surunmeler ama iceriye erkekle ayni odaya koyunca bunlar gidiyor saldirganlik ya da kapida miyavlama koluna atlama disari cikma cabalari. Henuz bir gun oldu birlestireli ama ben bu kiz izin vermeyecek diye baya endiseliyim ve artik sorabilecegim veteriner kalmadi :(( bu konuda bana yol gosterebilecek herkesin yardimini bekliyorum

27 CEVAP

Nrenkiscat

Merhaba benimde bir kız kedim ne kadar denediysek çiftleşmedi kendi cinsiyle denedik olmadı başka cinslerle denedik olmadı kedimi gönderdim olmadı erkek kedi bize geldi olmadı 2-3 hafta kaldı olmadı annelik duygusunu tatsın istiyorum kıslıyo sürekli bir köşeye sahlanıp aç susuz bekliyo orada napıcam bilmiyorum aşırı asi davranıyo herkeze bi bana yapmıyo ama kızgınlığa girdiğinde de çok bağrıyonyerlere sürünüyo napıcam bilmiyorum galiba kısırlaştırmam gerekiyo ama bir kere anne olsun istiyorum kedim 3 yaşında büyüyo artık bilgisi olan yazsın

Bulutcemre

Son zamanlarda nedir bu ya?Herkes kedisini köpeğini çiftleştirme sevdasında. Anlatıyorsunuz anlamıyorlar da.Biz de isteriz evladımızın evladı olsun.Ama o süreçte yaşayacakları sıkıntıyı göze almıyoruz .Evladımıza o zor süreci yaşatmak istemiyoruz.

myadl

çiftleştirmemelisin bence. daha yaşı küçük ve kedilerin ilk doğumu çok zor gerçekleşiyor.

poughkeepsie

@Nrenkiscat
çok istiyosanız kendiniz doğurun, hayvanın canını tehlikeye atıp acı çektirmeyin, sevgiler

Findikthecat

Peki hiç düşünüyormusunuz? Çifleştikten sonra hiç birşey olmuyormu? Hayvanlar hamile kalıyor ve sokaklarda sefil oluyorlar şuan sokakta baktığımız kedilerden biri doğum yaptı ama ne kadar iyi yuva yapsakta bir tanesi soğuktan öldü ama bunun kadar şanslı olmayanlar var mesela hamile bir kedinin karnına tekme atıp bebeklerini öldürenler ve bebek içinde kalıp zehirlenenler bu EZİYET TEN başka bişi değil!!!!!

mdyg

Hemen olmayacağını biliyorum ama ben iceri girdigimde benimki bana da tisliyor pati atiyor ya da kacmaya calisiyor. Kendisi veterinere gidince 4 kisi tutuyoruz asi icin normalde agresif degil ama en ufak seyde cikdiriyor :( odada birakmaya devam mi edeyim nasil bir yol izleyeyim onu bilemedim esasen, yoksa bekleyecegim. Tesekkur ederim

mdyg

Veterinerimiz oyle demiyor, tesekkur ederim

yaş konusunda bir şey olduğunu düşünmüyorum kızgınlıkta ve sağlıklıysa çiftleşebilir ancak ben olsam daha beklerdim yavrulamak için daha erken olduğunu düşünüyorum benim düşüncem bu yani.. siz beklemeye devam ediniz arada odadan alıp zaman geçirin sadece onunla.. hala kızgınlıktaysa damat adayıyla aynı yere tekrar koyun fakat kızgınlıktan çıktıysa erkeği evine gönderin bir dahaki sefere kadar görüşmesinler. sanırım kısırlaştırmayı düşünmüyorsunuz?

mdyg

4 veterinerle gorustum :( kisirlastirmayi dusunuyorum ama bir kez dogurduktan sonra.. tesekkur ederim dediginiz gibi yapacagim yine de olmazsa beklemeye devam.

Cansumuezza

bence yalnız bir odaya koymayın daha çok tedirgin olur çiftleşmeyi unutur. evde serbest bir şekilde dolaşsınlar herşey normalmiş gibi. onlar istediği zaman çiftleşirler zaten

tuanatuti

daha alışamamışlar belli ki ama kızınız bu eşini de sevmemiş olabilir ya ürküyodur ya da tedirgindir başka bir kediyle olduğu için kedini savunma pozisyonuna da almış olabilir biraz daha zaman tanıyın bence

Nazliig

@Busraaydiiin ben de sana çok güldüm gerçekten :) o kediyi çiftleştirdiğinizde ne kadar acı çekiyorlar haberiniz yok... Doğan yavruların hastalıklı doğma ihtimali var... Ayrıca o kadar yavruya bakmayı kolay da sanmayın yani. Hadi hepsini geç kedine hastalık kapma riski yüksek. Bu ihtimalleri düşünürsek, bu riskleri göze almaya değer mi sence? Kardeşim zaten soru 2018'den kalmış. Sırf bilip bilmeden iki yorum yapmak için eski soruları üste çıkarmatın artık ya. Doğru bilgi veren insanları azarlayacağınıza keşke biraz araştırsanız...