Üniversiteye Gidiyorum Kedim Ailemle Kalicak

Mia_____

Arkadaşlar 3 gün sonra şehir dışına gidiyorum üniversiteye . İlk defa ailemden ayrilicam ve kyk yurdunda kalicam maddi şartlardan ötürü.. ama kedimi birakmak hiç istemiyorum benimle yatıp kalkıyor her sabah yüzümü yalayarak uyandırıyor ben onsuz napicam diye düşünmeden edemiyorum her gün ağliyorum sanki üniye değildi kötü bir yere gidiyorum gibi. Kendi şehrim küçük şehir kendini gelistirmeye yönelik değil o yüzden uniyi şehir dışında tercih ettim zaten şehrime 2 saat uzaklıkta çok uzak değil. Ama çok bağlıyım o da bana bağlı, En korktuğum şey ise ben yokken kedimin kaçması. Kedim dişi ve kısır 2 ay önce kısırlaştırdım fakat hala kaçma eğilimi çok fazla kaçarsa bir şey olur diye çok korkuyorum evimiz 1. Kat hatta yerle bitisik ne balkon açtırıyorum ne kapı çok dikkat ediyorum ama apartmana bile anında fırlıyor. Aileme her dakika dikkat edin ben gitmeden diye konuşma yapıyorum ailem de çok seviyor zaten ama babam biraz laf dinlemiyor kaçmaz o kısır zaten falan diyor ben diyorum baba kedi bu bak dikkat et diyorum. Ederim diyor ama gözüm arkada kalıcak annem de gözümüz gibi bakarız bir kızımız gidiyor diğer kızımız burda diyor . Kedim temas bağımlısı ben olmadan bana değmeden ,uyumuyor ama bazen annemle de yatıyor. Ben olmayınca depresyona girer mi zayiflar mi çok korkuyorum şuan 5 kg falan. Kısırlaşınca kilo aldı ve sağlığı iyi maasallah . İçimi rahatlatmaniza ihtiyacım var

6 CEVAP

MarsMaya

Lütfen sakin olun onu seven bir ailesi var ve yakın mesafeye gidiyorsunuz. Başına bir şey geleceğini düşünmüyorum. Siz gidip gelirken ilk başta trip atar sonra bu yeni düzene alışır çünkü zaten onu seven insanlarla hep bildiği güvenli evinde depresyona gireceğini sanmıyorum. Babalarda bazen öyle der sjsmdjems ama gözü gibi bakacaktır eminim ki anneniz daha dikkatliymiş zaten. Bu konuda da konuşmuşsunuz anneniz çok güzel bir şey söylemiş içiniz rahat olsun gidin okulunuzu okuyun, gezin tozun.

Emirckr

Ailenize güvenin evet,
İlk haftalar hem sizin hem onun için özlem dolu geçebilir ama zamanla alışacaksınız,
Özellikle kedinin alışması daha çabuk olabilir :)
Yukarıda da yazdıkları gibi ilk zamanlar trip durumları yaşayabilirsiniz ama karaktere göre değişir belki de sizi görünce sevgiyle karşılayıp yanınızdan ayrılmaz..

aslihan_e

Ben üniye 15 saat uzaklıktaki şehre gitmiştim orayı kazandığım için. Kedilerimi sadece yaz tatilinde ve ara tatilde yani yılda 2 kez görebiliyordum. Sizinki 2 saat ne olacak ki, ben olsam durmadan giderim evime. Komşumuz Mersin'de okuyor evi Adana'da, yurtta bile kalmıyor git gel yapıyor. Ben eve döndüğümde geri dönmek istemediğim için ağlardım. Başta öyle olur, gideceğiniz yaklaştığında ağlarsınız, orda da ağlarsınız bir süre sonra alışırsınız. Ben duygusal olduğum için çok ağlıyordum. Kaderde bir şey olacağı varsa siz evdeyken de olur. Önüne geçemezsiniz. Bu konuda fazla düşünmemeye çalışın.

Mia_____

Çok teşekkür ederim güzel yazılarınız için . Biraz olsun rahatladım her gün ağlıyorum ondan ayrilicam diye gittiğim de kendi sehrime 2 saat uzaklıkta bir şehir ama eviniz 1. Kat ve file vardı önceden şuan yok çünkü annem çamaşır falan asamiyor 1 balkon var sadece o yuxden ama çok dikkat etmeye çalışıyoruz . Kedim zaten kısır ve temas bağımlısı bize çok bağlı ama bana daha da bağlı ben yokken kacar diye çok korkuyorum ama olcak olan varsa şimdi de önüne gecemem dediğiniz gibi. Teşekkür ederim tekrardan 🙏

Zehrasnmz

Geçen sene ben de kedilerimi bırakıp yurtdışına gitmek zorunda kalmıştım. Aileme emanet etmiştim 1 yıl bakabildikleri kadar iyi baktılar. Şimdi ise yeni evime taşınıyorum ve yavrularımla yaşayacağım. Hayatın ne yolda ilerleyeceği hiç belli olmuyor. Siz kendiniz için iyi olanı yapın ki yavrunuzla güzel, sağlıklı ve upuzun bir hayat geçirebilesiniz. Bu süreçte de kendinizi üzmeyin 2 saat aşılamayacak bir yol değil görüntülü arama diye bir şey var günde 5 kez arayıp zorla kedilerimi gösterttiğimi hatırlıyorum. Siz de taciz edebilirsiniz aileniz sonuçta

Mia_____

Gncl