Kedim Mamayı Çiğnemeden Yutuyor Kusuyor.

aliseyran

Arkadaşlar selam, kedim 1 yaşını geçeli 4 ay oldu. Yavruluktan 1 yaşına kadar proplan kitten tavuklu kullanıyorduk fakat tavuklu çok fazla tüy dökmeye başlayınca proplan +1 somonluya geçtik. Kedim mamayı severek yiyor fakat tek problem en az haftada 1 kez mamayı olduğu gibi çiğnemeden yutuyor 5-10 dakika sonra aynı şekilde geri çıkarıyor. Az az vermeyi denedim özel mama kabı aldım yine aynı sorun var. Ne yapmalıyım daha küçük taneli mamaya mı geçmeliyim hangi mamaya geçeceğimi de bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

2 CEVAP

aliseyran

malt veriyorum vitamin de veriyorum mama olarak nd tavuklu narlıya geçiş yaptım hem daha çok yiyor hemde kusmuyor şu anlık mamayı beğendikk

Kısır mi ? Mamasıni degistirmeyi denediniz mi? Gimcat malt vermeyi deneyin tüy topagi atmaya çalışıyor olabilir mi? :(