Ense Damlasını Kedimin Çenesine Sürebilir Miyim

selinay41

Kedimin alt çenesinde çok bit var oraya sürsem yalayamaz değil mi

8 CEVAP

cat_expert

Yalar tabiki.

Siz damlanın çalışma şeklini tamamiyle yanlış anlamışsınız.

Damla kedinin tüylerinin arasına dökülür ve deriye temas eder ardından deri tarafından emilir ve kana karışır, sonrasında bit ve pireler eğer kedinizi ısırırsa ölürler üzerinden düşenler düşer düşmeyenlerin tarayarak alırsınız.

Emirckr

Asla,
Çeneyi patisine sürüp yalama riski var.
Onu yapmazsa bile sonuçta mama yiyecek,su içecek.
Ense damlasının kuruması saatlerce sürüyor.
Zaten dış parazit damlalarında amaç,kedinin ulaşamayacağı yere sürülmesi.
Bu da en iyi alternatif enseleri olarak görülmüş çünkü patileriyle dahi uzanmaları zor.
Ense damlasının etkisi şu şekilde oluyor,
Sürülen damla yavaş yavaş deri tarafından emiliyor ve ardından kana karışıyor.
Kana karıştıktan sonra vücudun neresinde olursa olsun kedinin kanını emen tüm pireler ölüyor.
Yani pirelerin ölmesini sağlayan şey ense damlasıyla temasları değil,kedinin kanını emmek.
Hatta bazıları o gün o an emmediği için birkaç gün daha vücutta yaşayabiliyor.

Emirckr

Ve evet bit değildir,
Fakat pireyse de hareket ediyor olmaları lazım.
Küçük karabiber tanesi kadar siyah şeyler varsa bunlar da pire dışkılarıdır yine vücutta pire olduğuna işarettir.
Kedilerde bit pek olmaz genellikle pire dışkısıyla karıştırılır.

pablopicasso

Doğrusu o olsa veteriner hekimler ensesine uygulamazdı.

Sağlığı için ensesine uygulayın. Ve dokunmayın. Emilimden sonra işe yarayacaktır.

Aman sakın zehirlenir yoksa, ensesine uygulanmalı. Ve yalamamali. Ensesine bile ulaşıyor benimkilerden biri kafalık takıyorum ilk üç saat

sahraxfittiko

gerçekten bit ise yalar ve zehirlenebilir ama hareket etmeyen siyah siyah birsürü nokta varsa iyice bakın bit değil sadece kedi aknesi olabilir onu da ılık su veya çayla hergün pamukla iyice temizleyin

Jiyansutlac

Ensesine sürün ilacı çenedeki pireler zaten ölecektir ayrıca bit olmaz kedilerde pire olur

Çenesindekiler piredir. Diğer bir ihtimal plastik su mama kabı kullanıyorsanız çenede siyah siyah pütür pütür yaralar yapıyor o da olabilir