Kediler Unutur Mu?

Merhaba,
2 ay önce şehir dışında işe başlamam gerekiyordu, evim yoktu hep arkadaşlarımda kalmak durumundaydım bu yüzden kedimi aileme emanet ettim. Şimdi düzenim oluştu, kendi evime çıkacağım ve kedimi de yanıma alacağım. 2 aydır ayrıyız. Kedim 7 aylık oldu, en son beni gördüğünde 5 aylıktı. Kedim bana geri gelince beni unutmuş olur mu? Yetişkin kediler unutmaz diye biliyorum ama 5-7 aylık bir kedi için süreç nasıl işliyor, bir bilginiz var mı?

1 CEVAP

Superisi814

Unutmaz.
Şimdi siz onun yanına gitseniz, trip atabilir,.nazlananilir, bunların hiç biri olmayabilir.
Kapı önünde çoklu kedi bakıyorum, 10 gün sonra eve döndüğümde en asabi olan anne kedilerim biri ayaklarıma atladı, biri sevinçten göbek açtı, kendi kedim trip attı.
Ama kediler alanına düşkündür.Tasinmaya tepki vericektir.
Kademeli geçiş yapsanız, ben öyle yaptım.
Yani ince size tepkisini ölçüp gerekirse birlikte bir kaç zaman vakit geçirip, tasinsaniz..
Taşınınca vericegi tepkiler öncesi yeniden size güvenle bağlanması için..