Kedim 3 Kedi İle Birlikte Yaşabilir Mi?

Rozi33

Kedim 4 yaşında ve bu zamana kadar yalnız yaşadı. Diğer kedilerden pek haz etmez fakat 10 gün falan aynı evde kalınca biraz biraz alışıyor. Oturduğumuz evden annemin yanına taşınıyoruz annemin ise 3 kedisi var. Acaba onlarla birlikte yaşayabilir mi? Bu gibi tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

3 CEVAP

aslihan_e

Tamamen kedilerin karakterine kimyasına bakar. Burdan kimse bilemez ne olacağını. Mesela benim dede kedim hiçbir kediyi sevmez ama diğer kedilerim ona bayılır peşinde gezer, diğer başka kedimle hiç geçinemezler, kavga çıkabilir. Hiçkimseyi istemeyen kedim bir sokak kedisi yavrusunu direk kabullenmişti. Yani şans işi geçinip geçinmeyeceği, kedilere bağlı. Kavga çıkarsa azarlayın anlıyorlar sonra hemen iki tarafı da sevin.

mushroom

merhaba, 5 kedi ile birlikte ailem ile yaşıyoruz. Her birinin karakteri, cinsiyeti ve yaşı farklı

siz yeni bir eve geçeceğiniz için belki başlarda kabullenmekte zorluk çıkartabilirler fakat diğer kediler ile sizin aranız iyi ise sorun olacağını sanmıyorum. zamanla her şey yoluna girecek, herkes huzurla yaşayacaktır. sadece alışmaları için zaman tanıyınız.. sevgili ve sabırlı davranın :)

Tanıştırma esnasında ayrı odalarda tütün üç dört gün sakin direkt karşı karşıya getirmeyin sonuç kötü oluyor. Sonra kokularını alsınlar diye birinin yattığı veya kullandığı yastık vs diğerine götürün önce kokularına alisiyorlar sonra birbirlerone bizde ise yaramisti