Eve Yeni Gelen Kedi/ Birbirlerini Isırıyorlar

Rgms

Merhabalar, kısır iki yaşındaki dişi kedim evde çok yalnız kalıyor ve hala çok oyuncu olduğu için ben yetemiyorum birlikte oynasınlar diye sokaktan iki ay civarı, dişi bir kedi sahiplendim. İlk üç gün küçük kedi bir odada kaldı. Koku transferi yaptım. Sonra kafeste salona getirdim. Sonra kontrollü olarak aynı ortamda tuttum. İlk günler büyük kedim tıslıyordu, şu anda sakin ama bir araya geldiklerinde birbirilerini ısırıyorlar. Sabahları yan yana yaş mamalar, ödül mamaları verdim. İki hafta olacak. Hala birbirlerini ısırıyorlar. Özellikle küçük resmen büyüğe terör estiriyor. Büyüğün tuvaletine gidiyor, mamasını yiyor, ben büyüğü seviyorsam kuyruğuyla oynayarak gelip huzursuz ediyor. Yani dağdan gelip bağdaki kovmaya çalışıyor. Büyük kedim de yazık, kendini iyice kapattı. Jackson galaxy’den, suzionlline’a kadar okuduğum tüm yöntemleri uygulamadım. Başka önerisi olan var mıdır?

2 CEVAP

keke123

aslında dişi- dişi çok iyi anlaşmaz veya erkek- erkek de öyledir diye biliyorum, en iyisi erkek-dişi kedi bakımı olur, hala daha küçükken bence sahiplendirmeye çalışın derim

Birkaç gün kokularına alışsınlar yanyana getirmeyin