Mama Tercihi

mushroom

herkese merhaba,
15 kg için 20 civarı kedime daha önce mystic, reflex, enjoy, la vital markalarından mama aldım. bugün yeni bir mama markasıyla tanıştım
Animal World Senstive Care Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 15kg daha önce ürünü satın alan arkadaşlar var ise yorum yapabilir mi? cat chow, felicia ve mystic markalarından hangisini önerirsiniz?

15 CEVAP

salihaondag8

Ben kısır yetişkin erkek kedime mystic marka mama kullandım tüylerinde ve sağlık olarak bir problem yaşamadım başlarda severekte yedi ama sıkıldiği için değiştirecem icerigi güzel fiyatına göre ve fiyatida uygun eğer bütçeniz yoksa gönül rahatligiyla tercih edebilirsiniz hende şimdi sizin dediğiniz reflex ve lavital markalarını ve purina one sığır etliyi deniyecem şimdilik mama denemesindeyiz ona göre ilerleyecemninsallah kedimin durumuna bakarak sizde kedinizi takip ederek ona göre bir mamayı uzun süre kullanmanızı tavsiye ederim saten çok sık mama değiştirmek iyi degil diye duydum çok sıkıntı olmadıkça değiştiremezsiniz iyi olir ama arada değişiklik yaparsanizda iyi olur tabi siz reflex ve lavital markalardan memnun kaldınız mı peki

salihaondag8

Enjoyla Cat chow markalar içeriği gerçekten kotu yani ve fiyatını hak etmeyen bir mama yani size önerim evinizdeki kedulerr vermemeniz genelde herkes onları sokak hayvanlarına alıyor yani rn azından çok düşük olmayacak orta segment mamalara yonemlenix inanın benimfe bütçem yok işte o yuzden mystic reflex lavital purina one markalarina yoneliyofum genelde

salihaondag8

Felicia markayı oneririn cok güzel mama değil ama yinede orta bütçe açısından hem içeriği güzel gibi hemde fiyatida uygun yani evinizxeki kedilere kullanabilirsiniz herkes memnun kalıyor genelde ben öyle duydum tabi bu markayı hiç kullanmadım

salihaondag8

Yani dışardaki kedilere almak istiyorsanız bu dediğiniz mama markalarından ben mystic kullandım hem sokaktakilere hemde içerdeki kedilerimede kullandım bütçem çok olmadığı için içeriği gzuel ve fiyatida uygun yani öneririm yetişkin yavru ve yetişkin kısır olarak bulabilirsiniz benim dışardaki ve içerdeki kedilerim severek yediler petlebide var yada daha uygun aldığınız sitelerde ismini yazın alın yani butcemize göre ve yetişkin yavru yetişkin kısır şekilde seçenekler ve kilogram olarak secenekler mevcut ona yore seçip dilediğiniz siteden alabilirsiniz ama öneririm yani

salihaondag8

Ev kedileriniz için ne kullanıyorsunuz banada öneri olur en azından paylaşmak isterseniz kuru mama olarak ne kullanıyorsunuz ve hangi markalardan memnun kalıp hangi markalardan memnun kalmadınız

amillaaa

Cat Chow'u hiçbir koşulda tavsiye etmem. Hani fiyatı çok uygun olsa 15 kilosu 200 liraya satılsa falan daha fazla bütçe ayıramayanlar tarafından tercih edilsin diyeceğim ama fiyatı da çok abartılı. Kesinlikle uzun süredir daha kötü içerikli bir mama gördüğümü hatırlamıyorum. Mystic yiyorlarsa ve bütçenizi aşmıyorsa ondan devam etmenizi tavsiye ederim.
Animal World Senstive Care Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması ortalama gözüküyor, onun yerine daha uygun fiyatlı olan Econature'u düşünebilirsiniz belki. Çevremde sokak kedileri için çok tercih ediliyor ve herkes çok memnun. 15 kilosunu 400 liraya alıyoruz.
Ben uzun süredir sokak kedileri için Felicia kullanıyorum fakat son zamanlarda Obivan Selection'u keşfettim, içeriği bana oldukça hoş gözüktü. Felicia'yı kilosu 70 liradan alıyorum, Obivan Selection ise 59 liraydı. Fakat geçen gün 69'a çıktı :( Yine de indirimde oldukça Obivan Selection alırım diye düşünüyorum. Biz de günlük ortalama 1 kilo mama harcıyoruz, hatta genelde daha bile fazla :/
Bu arada sokaktaki kediler için yavru kedi mamalarını tercih etmeniz daha iyi olabilir, özellikle yaklaşan kış ayları için. Sokakta çok enerji harcıyorlar ve bu yüzden yüksek protein/yağ içerikli yavru kedi mamaları onlar için daha besleyici olacaktır.

sahraxfittiko

En iyisi mystic kedime onu kullanıyorum ve bayıla bayıla yiyor

mushroom

ev kedilerim için farklı mama kullanıyoruz, sokak arkadaşlarım için alacağım fakat onlara da içeriği kötü mama almak istemiyorum..
Enjoy ve reflex markasını severek tükettiler fakat içerikleri çok sağlıklı gelmedi.
sokak arkadaşlarım için aylık 30 kg gibi bi tüketim oluyor her geçen gün sayıları artıyor ve sokakta her şeyi yiyebildikleri için daha sağlıklı mamalar almak istiyorum bütçeme göre çünkü diş enfeksiyonları ya da bazı bağışıklık sorunları oluyor

mushroom

merhaba,
herkese teşekkür ederim cevaplarınız için...
ev kedilerimiz için unique kısır maması kullanıyoruz, yeni yavrumuz için aynı markanın yavru mamasını kullanıyoruz.
1 yaş üzeri kediler için yavru maması mı almalıyım?
2 tane kısır kedim var sokakta yaşayan, 4 tane 0-1 yaş arası yavru 12 tane de 1 yaş üzeri kedim var
veteriner hekim 0-1 yaş için yavru maması diğerleri için kısır yetişkin maması kullanmam gerektiğini çünkü kısır kedilerin normal mama da idrar yolları ile ilgili sorun yaşayabileceğini söyledi..

salihaondag8

Evet doğru söylemiş veterineriniz dediği yaparsanız bir sorun yaşamazsınız saten inşallah

salihaondag8

Rica ederiz 🤗

salihaondag8

1 yaşin ustendeyken kendi kedimi kisirlastirdiktan sonra yetişkin kısır maması kullandim eğer kediniz 1 yaşın üstünde ve kısır değilse normal yetişkin maması kullanmanız gerekiyor

salihaondag8

Egerki yavruysada 1 yaşini doldurduysa bri süre yavru mamayla devam edip daha sonra yetişkin mamaya geçin yavaştan 1 yaş ocin genelde yetişkin mama kullanılmaya baslaniyot yavaştan

salihaondag8

Ben genelde böyle kedimde decam ettim

amillaaa

Çok uzun süredir sokaktaki kedileri yavru kedi mamasıyla besliyoruz. Mahallemizdeki dişi kedilerin çoğu kısır. Pek çok kısır olmayan yetişkin dişi ve erkek kedimiz de var. Hepsinin sağlık durumunu yakından takip ediyorum, hiçbirinde mamaya bağlı bir sağlık problemi gözlemlemedim. Bildiğim kadarıyla veterinerler de sokak kedileri için yavru kedi mamalarını öneriyor. Sokak kedileri için mi sormuştunuz siz yoksa ev kedileri için mi? Ev kedileri için önemli olabilir ama sokak kedilerine mümkünse yavru kedi maması verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela Mystic mamaların mineral oranlarını incelemiştim, her çeşidinde aynıydı. Taşlaşmanın en büyük etmenleri de mamadaki mineral oranı ile su tüketimi zaten. Dolayısıyla yavru mamasını tercih etmenin bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Umarım daha güvenilir bir bilgi edinebileceğiniz bir yer bulursunuz. Bol şans.