Kedim Benden Korkuyor Mu?

Missboon

5 aylık kedim her gün yan yanayız asla bağırmadım ya da sert davranmadım ama davranışı değişti beni gördüğünde kabarıyor yan yan yürüyor bazen gelip bacağıma vurup kaçıyor kulakları sürekli geride evde dolaşırken stres altında gibi ama niye böyle oldu anlamadım oyuncaklara bile sinirleniyor büyüdüğü için bu davranışları normal mi?

6 CEVAP

aslihan_e

Herhangi bir sesten falan ürkmüş olabilir bir süre temkinli davranır. O çağda oluyor bazen. Ayağı takılsa bir şeye, korksa, günlerce tehlike ararlar.

Superisi814

Benim ki de benzer hareketler yapıyor.Bazen oyun oynamak istediğinde yapıyor, kediniz yalnız ve sıkılıyosa av yerine sizi koyup bu şekilde oynamak ister.Tam oyun zamanında, üstelik oyun oynayarak enerjisini de atması gerek.Bu süreçte daha çok oynayabilirsiniz onunla.
Tek sebep bu diyemeyiz ama yaşi bunu anlatıyor.

Emirckr

O dönemde benzer davranışlarla karşılaşılabiliyor,
Bizzat kendi kedilerim de,yavrusu annesine karşı kabarıp,yan yan yürüyüp üstüne atladığı oluyor,
Muhtemelen sizinki de oyun oynamak istiyordur.😅

pablopicasso

Oyun oynamak istiyor. Bol bol oynayın.

Farklı bir kedi sevdiyseniz ya da başka kedilerin olduğu bir ortama girdiyseniz kedi kokusu kaldıysa üstünüzde ona tepki vermiş olabilir belki

pablopicasso

Oyun oynamak istiyor. Bol bol oynayın.