British Yavru Kedisi Olanlar Hangi Mamayı Tercih Ediyorsunuz??

Marlo

Bi kaç mama değiştirdim çok değiştirmekte iyi değil sanırım siz ne kullanıyor sunuz??

19 CEVAP

Irka bir ilgisi yok her kedi mama konusunda hassastır acana orijen N&D wildfield ınscint naturea sanabelle sadece kullanilabilir

deniz_berkan

kediniz neyi seçiyorsa onu yer belli bir marka olmaz siz sadece kaliteli olanların içinden numuneler sipariş ederek deneyebilirsiniz numuneler kısa sürede elinize ulasıyor. illaki şunu yiyecek diye bir kural yok :) ırkla ilgisi var ayrıca bazı ırklarla cabuk kilo alma genetik hastalık vs sorunlar oluşma riski vardır buyuzden sececeniz mama içeriğinede dikkat etmek gerekir.

Marlo

Evet bazı ırklar hassas o yüzden sordum teşekkür ederim yazdığınız markaları denicem

British deme gereksinimi niye duydunuz. Hepsi aynı kedilerin zaten. :d

matilda

proplan junior kullanıyorum benimki de british ama sanırım cinsle bi ilgisi yok ama proplan iyi bir mama

İçeriği kaliteli olduğu sürece belli periyotlarda mama değiştirmenizde bir problem olmaz. 14 ayda 5 farklı mama denedim. Hiç sıkıntı yaşamadık. Seçeceğiniz mama konusunda zaten forumlarda birçok konu var bununla alakalı. İyi bir kedi mamasının içeriğinde neler olmalı vs..

DAMI

royal canın benim kedimde alerjik bir durum ortaya çıkardı proplanın yüzüne bakmadı veterinerin önerdiği ve denediğim n&d kullanıyorum sindirim ve tüy sağlığı için öneririm .kokusu evt çok ağır ilk başlarda bende rahatsız olmuştum ama oğlumun sağlıklı büyümesi için ben kokusuna kendimi alıştırdım :)

Marlo

Cinsllerine göre ayrı mamalar var sandım ilk olarak royal caninde görmüştüm brtisler için iran kedileri için evet aynı oldugunu gördüm şimdi size baya komik gelmiş ama

Marlo

British deme gereksinimim ırkçıyımda ondan tatmin oldunuzmu??

DAMI

Cisnlerine gore evt ayri mama var zaten british lerin cene yapisi farkli oldugu icin mama uretmisler ben kullanmadim cunku benim kedimin anne sutu fazla alamadigi icin kemik gelisiminde sikinti vardi zayifdi oncelik onu saglikli hale getirmekdi amacim soruyu bu sekilde sormaniz hassasiyetinizi gosterir benimde british cinsi bir kedim var ilk dostum simdi 2. Dostumu sokakdan almak istiyorum onuda sokak kedisi die arastiricam :) mesela cunku her insanin nasil farkli ihtiyaclari var her kedininde baska ihtiyaclari var ...

Marlo

Aynen öyle damı...çok iyi araştırın derim bütün testleri aşıları yaptırın sonra sıkıntı yasanıyor bu cinsler gerçekten hassas ..bende sokak kedisi sahiplenmiştim dişi benimki erkek ve kısır olmadığı için sorun oldu ve geri vermek durumunda kaldım ve hemen sonra kendi kedim hastalandı ağzında yaralar çıktı götürdüm veteriner fiv teshisi koydu tabi yanlıs teshismis sonrasında hemen baska veterinere götürdük Bağışıklığı düşmüş sitrese girmiş olabilir diğer kediden dolayı dedi ağzındaki yaralar ondan olduğunu düşündüm gerçektende hemen kısa bir tedavi ile şuan iyi çok şükür ama tekrar ödüm patlıyor bir şey olacak diye ve şimdi kısırlaştırmayı düşünüyorum artık ne ciftleştirmeyi ne de ikinci bir kedi almayı düşünüyorum

Marlo

N d tavuklu narlı aldım kokusuna bile tahammülü YÖK yemedi acana denicem balıklı tavuklu

Marlo

N d tavuklu narlı aldım asla yemiyor nasıl yediricem bilmiyorum duruyor öyle bugün acana gelicek onu da yemezse aç kalsın

DAMI

mama açık mama mı ? eğer açık mama ise bayat olup olmadığını kontrol edin normal paket aldıysanızda bazı kediler değişikliği hemen kabul etmiyor hatta aç bile bırakabilir kendini mama değişikliğinde ishal durumu bile oluyor.kedilere cazip getirmek için bişeyi onu meraklandırmanız gerekebilir :) bir süre mamaya yaş mama ilave ederek deneyebilirsiniz hatta bu işlemi mutfakda yaparken onu meraklandırabilirsiniz mutlaka yeni mamasını deniycekdir :) çok sık mama değişimi yapmamanızı tavsiye ederim...

Marlo

Bir kere açık mama aldım diğerleri paket mama acana da fixlicem artık bencede iyi değil haklısınız denicem tavsiyelerinizi