Kedi Kızgınlık Hakkında

RIFKII

Merhaba, 5-6 aylık erkek kedim geceleri sürekli bağırıyor, bazen de hırçınlık yapıyor ama ben bunu oyunculuk ruhuna veriyorum. Yalnız idrarı çok keskin kokuyor tarif edemiyorum :) ama burnumu sızlatıyor kokusu. Kızgınlık döneminde bıraktığı kokusu nasıl oluyor bilmiyorum, idrar kokusu mu oluyor başka bir koku mu?

5 CEVAP

ozge1985

Krdiniz kızgınlık dönemine girmiş :) durduk yere saldırır,geceleri çok fazla ağlar gibi uğuldar, etrafa işaretme yapabilir yani keskin kokulu idrar bırakır, sürtünme yapar ısırırken zaten anlarsınız. İdrarı normalden çok çok keskin kokuyor kızgınlık döneminde. Wc temızlıgınde farklılıgı anlarsınız asit gibi, tuz ruhu gibi yakıcı bir koku olur. İşaretme yapmamasını diliyorum yoksa çok zor durum oluyor.

Deniz1741

Kediniz kızgınlık döneminde. Dönemi bitince kısırlaştırın koku bırakmaya alışmadan.

Superisi814

Merhaba,
Erkek kedi kızgınlık döneminde iken kendi kokusi ile etrafı işaretler, imzalar.
Bu koku sizin tarif ettiğiniz gibidir. Çokça zaman keskinliginden kokunun idrar ile ayird edilebilir bir kokudur bu.
Hekime götürün zaten işin de ehil ise, bünyesi yeterli olgunlukta değil ise operasyon tarihini ileriye alır.
O bagirmalar bir yerden sonra Mart ayını hatirlaticak kadar kuvvetli ve kudretli olduğunda otomatik emin olursunuz zaten 🙂

yesimcakmakk

idrar kokusu da bıraktığı koku da aynı kokuyor ayırt edemezsin ve her kedinin erginliğe girme dönemleri farklı ben de şuan aynı konudan muzdaripim kedim 9 aylık erkek ve gece 4 de uyanıp seksüel hareketler sergiliyor kokusu da 6 aydan sonra aşırı ağır kokmaya başladı ne yapacağımı bilmiyorum kısırlaşınca geçer mi onu da bilmiyorum en iyisi veterinere danışın

Ozlemcakil

Erkek kedileri 12 ayliktan once kisirlastirmak iyi degil diye biliyorum organlari uzuvlari tam gelismedigi icin idrar kristallesmesi bobrek tasi sorunu olur diye arkafasim 12 aylik okunca kisirlastirdi