Yavru Kedimin Poposu Kızarık, Şişik Ve Dışarı Çıkık Duruyor

Pikocan

1 aylık kedimin poposu kızarık şiş ve dışarı çıkık duruyo. Temizlerken de bağırıyor sürekli. Ne yapmalıyım. Kedim çok küçük olduğu için henüz kendini temizleyemiyor. Bepantol krem sürsem olur mu? Yardımcı olabilir misiniz 😔

7 CEVAP

Superisi814

Poposunu temizlemek için yaladiginda kremi de yalayacaktır.Bazi kremler karaciğeri yorar.
Kabız mi ?
Anal kesesi mi dolu ?
Hekime götüremez misiniz ?
Çok hassas bünyesi şu anda.

Yüksek ihtimal ishaldir....
Acilen veterinere götürün ishal yavru kediler için olumculdur. İshal sebebi genelde gençlik hastalığı oluyor

Krem sürmeyin, yara olduysa ılık suyla hafifçe nazik şekilde su tutun ve kurulamayin

Çok geçmiş olsun. Arkadaşımın kedisinde de aynı durum söz konusu, zira ishal olduğundan anüs sürekli kızarık ve şiş. Muhtemelen sizinki de ishaldir dışkılamasını takip edin şayet ishal ise vakit kaybetmeden veterinere gitmeniz gerekiyor. Sizin şuan için yapabileceğiniz tek şey poposunu temiz tutmak.

Pikocan

Cevaplarınız İçin çok teşekkür ederim bu soruyu yazdıktan bir gün sonra kedimizi acil veterinere götürdük bir gece yoğun bakımda kaldı ama ne yazık ki anne sütünü yeteri kadar içemediği için dayanamadı 😞 anca toparlandım da yazabiliyorum. Çok üzgünüm.