Lütfen Yardımcı Olun Bulduğumız Kedi .

Merhaba bu kediyi 3 ay önce kemikleri sayılır halde bulduk. Hayatımda hiç kedi beslemedim dokunmadım bile . Fakat hayvana ğzülüp eve aldım. Kedinin karın bölgesinde manilik kollarında damaryolu izi bardı. Bi beterinere götürdük ne olduğunu bilemeyiz dedi kilo aldırıcı mamalar verdi hiçbişey yapmadı prazit yapıp gönderi ? Kedi kosıtlaştırılmış olabilir mi nasıl anlaşılır cok hareketli bazen geceleri uyutmuyor dişi ve 1 yaş civaeında bir kedi çok çok hareketli olduğuniçin acıkcası bizi cok yoruyor.

5 CEVAP

amillaaa

Kediye sahip çıkmanıza çok sevindim öncelikle.
Kısırlaştırma konusunda ise işinin ehli bir veteriner ultrasonla bakarsa anlayabilir diye biliyorum. Traşlı bölge genelde kısırlaştırma ameliyatında kullanılan bölge, kısırlaştırılmış olabilir. Ama karın bölgesinden başka bir ameliyat da geçirmiş olabilir.
Evden atılmış veya evden kaçıp kaybolmuş olma ihtimali yüksek. Bulduğunuz zaman ilan açıp sahibini aramış mıydınız?
Hareketli olması muhtemelen oyunculuğundandır diye düşünüyorum. Oyuncaklarla oynamayı seviyor mu?

Yorumunuz için cok teşekkürler. Tabi bulunduğumuz siteyi internet siteleri ve ilanlar astık malesef bulamadık. Şarj kabloları tokalar haşı püskülü perdelerle oynamaya bayılıyor bulduğu kücük topla uzun süre oynuyor. Gece bizimle uyumak istiyor malesef odayı kapayıp uyuyoruz kabul edemiyoruz belki o yüzeen mi miyavlıyır bilmiyotım sabah 6-7 gibi de bazı günler miyavlıyor kapıda yemi suyu var

Okadar hareketli ki inanın kapıya duvara birden zıplıyor yürürken birden omuza atlıyor çay içerken hop diye üstüne atlıyor korkusuz kapı pencere duvar heryeri tırmalıyor çok hızlı dört nala koşuyor panter gibi nasıl sakinleşir bilmşyorım mamadannolabilir mi ? Kısırlaşmış mama vermek sakinleştirir mi

amillaaa

Aslında bu kadar hareketli olması onun sağlığı için iyi bir şey ama size sıkıntı çıkartması üzücü :/ Ben bir tavsiye veremeyeceğim, umarım verebilecek birileri görür soruyu.

Veterinerin daha çok ilgilenmesi gerekir, en azından bir kan değerletine bakılmalı ve ultrason çekilmeli bence, iyi ki almışsınız evinize