Sağır Kedim Sürekli Dışarı Çıkmak İçin Miyavlıyor Ne Yapabilirim?

ezgimbayndr

2.5 yaşındaki kısır ve maalesef ki sağır kedimi (erkek) bir kaç defa dışarı çıkardık. Ama artık çıkmak için devamlı miyavlıyor. Rutin oluşturup güvenli bir şekilde çıkarmayı denedik fakat eve getirdiğimizde tekrar miyavlamaya başladı. Balkon ve cam önleri güvenli oralara çıkabiliyor ama artık ilgisini çekmiyor. Eskiden kendi kendine oyun oynardı artık benimle bile oynamıyor sadece aralıksız bağırıyor. Ne yazık ki bu durum hem bize hem ona zarar vermeye başladı, uyuyamıyoruz ve devamlı yüksek sesli miyavlama dinliyoruz. sağır olduğu için ekstra yüksek sesle miyavlıyor (bir sorunu yok gayet sağlıklı) ne yapmam gerekiyor dışarıyı unutur mu bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden

3 CEVAP

Aynı durum benim sağır kedimde de var. Ne çektik yıllarca.... 48 saat katatonik halde durmadan bagirdigini bilirim. Artık kriz geçiriyordu asla susmuyordu ve nefes alamıyordu bağırmaktan kaç tane veteriner gezdim acaba bir ağrısı sızısı mi var diye... Sakinlestiri kullandık olmadı... Ssonra farkettim ki sağır olduğu için bir nevi engelli veya downlu çocuklar gibi bir şeye sinirlendiğinde bu durum büyüyor ve sinir krizine donusuyor.... Çok titiz kirlenen kuma asla girmiyor ve kumunun kirli olmasına sinirleniyor ve bir kez sinirlendi mi geçmiyor.. artık elimde kürekle günde iki kez kum temizliyorum. Bağırma kesildi. Bu tarz mantıksız veya küçük bir tetikleyicisi olabilir bir gözlemleyin derim. Sevgiler

ezgimbayndr

çok teşekkür ederim ve ayrıca çok geçmiş olsun ömrü uzun olsun meleğin. Araştırdığım kadarıyla dikkat dağıtmak önemliymiş böyle durumlarda (zor olsada) denemeye başladım olumlu geri dönüş almayı bekliyorum. Sizin kediniz kadar sinirli değil neyse ki umarım hızlıca atlatabiliriz:( iyi olsun meleklerimiz...