Kedimin Ağzı Kokuyor Ve Dişi Çıktı

dumannn7

Kedimin bir süredir ağzı kötü kokuyordu. 5.5 aylık bir kedi. Geçen gün yerde diş bulmuşlar, dişi dökülmüş.
İnternette yavru kedilerin diş değiştirme dönemlerinde ağızlarının kötü kokabileceği yazıyor.
Ama gene de size sormak istedim. Koku nedeniyle endişelenmem gereken bir şey var mı?

6 CEVAP

aslihan_e

Ağzını incelediğinizde diş etlerinde kızarıklık, dişlerde çürüme vs. görüyor musunuz? Düzenli iç parazit uygulaması yapılıyor mu?

Realbadvroken

Benim kedim 5-6 aylıkken ilk dişini düşürmüştü kedilerde dişlerini yenileme dönemleri oluyor insanlardaki gibi.ben koku falan hiç hissetmemiştim fakat genel olarak normal bı durum bence . Dişlerini fırçalamak için kediler ve köpeklere özel macun tarzı ürünler oluyor deneyebilirsiniz. İçinizin rahat olması açısından veterinerede götürebilirsiniz ama ben önemli bı durum olduğunu düşünmüyorum

dumannn7

Bayağı kötü kokuyor ama. Elimi falan ısırdığında kokusu elime siniyor leş gibi.

lilypoaca

Yediği mamalardan da olabiliyor.

evet diş çıkarma döneminde oluyor bu koku. yediği mamadan da kaynaklı olabilir aynı zamanda bi kontrol için veterinere götürün isterseniz

Sueda1234

Evet bizim kedilerin dişlerinde değişime uğradı şuanda altı aylıklar ağızları çok kötü kokuyordu Mama yiyemiyolardı vete götürdk diş değişimiyle birlikte diş etleri iltihaplanmıştı ağzı in antibiyotik vermişti ama zamanla geçiyor