Köpeğim Gezdirme Tasmasından Korkuyor

anfrenee

Köpeğimin aşıları bitti ve dışarı çıkartcaktık. Tasmayı takar takmaz küsüyor ve olduğu yere yatıyor ve kıpırdamıyor lütfen bana yardımcı olun nasıl çözücem bu meseleyi ???

6 CEVAP

suibulut

Kucağında dışarı çıkarsan orda taksan daha mı iyi olur acaba ? Belki güvende hissedip rahatlar

huseyin1

tasmayı birden takmayın onu tasma ile sevin yumuşak ses tonu ile tasmanın zararlı olmadığını onu korumak gözetim altında tutmak için taktığınızı yumuşak ses tonu ile anlatın ve hemen birden takmayın rahatladığının farkına vardıktan sonra yavaş yavaş takın ve taktıktan sonra neşeli ses tonu ile onu sevin övün ödül maması da verebilirsiniz bu şekilde tasmaya alıştırın sonraki zamanlar tasma takmaya alıştıktan sonra tasması 2-3 gün takılı kalsın onunla gezsin tozsun uyusun o zaman artık sorun kalmaz ancak tasma rahatsız ediyor yada rahatsız edici şekilde takıyorda olabilirsiniz bunları da değerlendirin

Princess_Lady

Hüseyin Bey yazmış ama Eğer alışıpta yürümüyorsa kaşar peyniriyle yürütmeye çalışın

anfrenee

Çok teşekkürler verdiğiniz tavsiyler sayesinde köpeğim artık korkmuyor kaşar peyniri çok işe yaradi.İLk önceler korkuyodu ve sonra tasmayı koklattim ve onla uyudu fln sonra disari cikartigimda alisti ve artik kapiyi acar acmaz heyecanlaniyor kedileri kovalamasina bile seviniyorum:D
Kedi kovalayacagina sevincegim hic aklima gelmezdi bana yardimci olan herkeze cok tessekur ederim:D

suibulut

Sevdiği bir oyuncağı ya da yiyeceği vererek rahatlatabilirsiz. Umarım kısa sürede çözüm bulursunuz.

anfrenee

Veriyoruz ödül mamasından veriyoruz ama takmıyor bile kaldigi. Odadan ciktim 20 dk fln gecti gelsigimde hala ordaydi hic kipirdamaisti