Kedimin Tüylerini Kesmeli Miyim Ve Nasıl?

Coconutbey

Merhaba, geçenlerde kakasının birazı banyoda gördüm. Bugün de baktım ki koku geliyor odada, küçük bir kısmı halıdaydı ve kapatmaya calısıyordu. Kedim 4,5 aylık ve uzun tüylü. Acaba kısaltmak mı gerekiyor tüylerini. Çünkü kuyruğunda da kumla beraber biraz kaka vardı. İshal veya kabız değildi bu arada dışkısı normal yumuşaktı. Tüylerini kesersem nasıl kesmeliyim tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

2 CEVAP

Insulin

Benim kedim de çok tüylü ve bazen kakası tüyünde kalabiliyor. Temizlenirken de huysuzlandığı için (sudan nefret ediyor), o bölümdeki tüylerini nazikçe kesiyorum. Öyle yapabilirsiniz. Ama eğer bulaşmış tarzda ve sümüksü bir yapıdaysa, silerken de temizlenmek yerine bulaşıyorsa, gastrointestinal sistemde sorun olduğu anlamına geliyormuş. Ama öyle değilse, o bölgedeki tüyleri makasla kesebilirsiniz.

Cennet29

Popo tarafının tüylerini dikkatli şekilde kesip kısaltabilirsin