Arkadaşlar Çok Kilolu Mamalar Aldığınızda Kediniz Beğenmeyip Yemediginde Napiyorsunuz

salihaondag8

Arkadaşlar diyelimki bir mama aldınız ve kediniz hiç beğenip yemedi yasa yedi daha sonra yemek istemedi ve çok kilolu aldınız bu durumda neler yapiyorsunuz mesela o beğenmediği mamayla beğeneceği yeni mama alıp karıştırsak nasıl olur öyle yiyorlarmi siz neler öneriyorsunuz bu durumlarda yada neler yapıyorsunuz

8 CEVAP

salihaondag8

Cevap verecek yokmu

icebluedalin

Benim kediler iki aydır aynı mamayı yiyorlardı asla secici kediler degiller yakın zamanda yemeyi bıraktılar hiçbir sağlık problemleri olmamasına rağmen şuan farklı bir marka alıp bir ölçek yeniden bir ölçek eskiden koyuyorum ayırt etmeden yiyorlar şimdi sizde az miktarda yeni bir mama alıp deneyebilirsiniz umarım işe yarar ve yer 😻

Superisi814

Merhaba,
Kendi kedim için en fazla 5 kiloluk mama alabiliyorum.O da yediğinden eminsem.
En son iki kilo sanabelle aldım, yemedi.Evde et pişirdim, karıştırdım, yemedi.
Sadece haşlama eti verdim yedi.Sonra La Vital aldim.Onunla karıştırdım, koklayıp yemedi.Sanabelle il ayiklayinca yedi .
Bu durumda Sanabelle alabalikli elimde kaldı.
Sokak kedilerinin nasibi olucak.
Ama siz deneyin karıştırarak yiyecek mi ? Ya da belli süre sonra sıkılırsa, cam kavanozda saklayın, başka mama verin.Bir süre sonra o çok kilodaki mamadan verin.
O zaman yiyebilir.

salihaondag8

Yani şimdiki yemediği mamadan ve yeni seveceği bir türde mama alıp ikisini karıştırıp verince sizinkiler yediboylemi ozaman dediğiniz gibi yapacam

icebluedalin

ve bir de bir anda yeni mamaya geçiş doğru değil o yüzden yememiş olabilirler ilk iki üç gün gün yeni mamanın %25i eski mamanın %75i daha sonra iki üç gün %50 yeni %50 eski mama sonra da %75 yeni %25 eski ile birkaç gün devam edip en son %100 yeni mamaya geçmeniz kedinin sağlığı için en doğru olanı belki garipsemistir yeni mamayı

salihaondag8

İkisini karıştırıp bir miktar ondan bir miktarsan yeniden karistirinva anlamayip ger inşallah

icebluedalin

evet ben o şekilde alıp karsitirdim yediler ama az miktarda alin yemezse yine elinizde kalabilir

salihaondag8

Anladım cevaplarınız için sagolun