Kısır Kedilere Normal Yaş Mama Verilir Mi

SVL21

Kısır kedilere normal yaş mama verilir mi

6 CEVAP

Realbadvroken

İdareten geçici süreliğine verebilirsin fakat kısırlaştırılmış kedilere özel mamalardan verirsen daha iyi benim bildiğim böbrek bağırsak gibi sıkıntılara yol açabiliyor normal mamalar

Nrynrynry

kısır kedilere özel yaş mama vermelisiniz. Üriner rahatsızlıklara çok çabuk yakalanıyorlar.

simbakedi

çok sık verseniz de sorun olmaz. kaliteli markalarda kuru mamada bile ayrım yok. kısır yaş mamanın tamamen kandırmaca olduğunu düşünüyorum. aynı markanın kısır/yetişkin/yavru yaş mamalarını karşılaştırınca değerler hemen hemen aynı. çok büyük farklar yok asla. o yüzden yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kaliteli yaş mamalar tercih ederseniz sorun yaşamazsınız çünkü önemli olan içeriğindeki et. ben kedime karışık ne bulursam alıyorum, sorun yaşamadık maşallah çok da sağlıklı :)

az önce bir arkadaşa bu cevabı vermiştim, size direkt kopyaladım :D

ozanesk

Yaş mamayı haftada 1 - 2 kere veriyorsanız birşey olmaz.

salihaondag8

Bende kuru mamasını hep kısır olandan mutlaka tercih ediyorum ama yaş mamayı yetişkin olandan alıyorum yani bir sıkıntı yaşamadım çok sık vermiyorum saten bir sıkıntı olacağını sanmam çok sık veriyorsanız belki sıkıntı yaratabilir

Midnightoil

Yaş mamayı normal yetişkin olarak kullanıyoruz, zaten çoğu markanın yaş mamada kısır ayrıştırması yok.