Köpeğim İshal Ve Aşırı Durgun Şu Sıralar Ayrıca Aşırı İştahlı

mkerim

Arkadaşlar merhaba öncelikle. Kızım Mary 3,5 aylık 1 haftadır baya durgun. öncesinde açık mama alıyordum sonrasında ishal oldu gittim reflex yavru köpek maması aldım. aniden mama değişiminden desem hiç takmadı obur obur yiyor. öncesinde durgunluğu başladı. ishalde arada düzelir gibi oluyor ama yine eski ishal haline dönüyor. dışarıda tasmasını bırakıp rahat dolaşsın koştursun istediğimde nerde çöp vs var oraya gidiyor. çöpleri dışarıda ne bulursa onu yiyor. en bariz örneği 1 hafta önce bu ishaller başladığında dışkısından salam poşeti çıktı uzun. bir diğer uzun salam poşetinide kusarak attı bünyesinden. aç mı bırakıyorum az mı veriyor diye düşünüyordum sonrasında gittim terazi aldım. açık mamayı nette yetişkin ağırlık ve ay durumundan bulduğum tablodan veriyordum. reflex e başladığımdan beri iştahla yiyor onun arkasında da kilosuna göre günlük ne kadar vereceğim yazıyor. günlük 250-300 gr arası veriyorum mamasından. ama yinede doymak bilmiyor. evde olsun dışarıda çöplere dadanma olsun. yoldan geçenlerin elinde yemek görsün duygulu bakıyor. her gören buna mama vermiyor musun deyip mary e acıyarak bakıyorlar. 1 haftaya kadar evde deli gibi oyun oynuyorduk. dışarı çıkınca aralıksız 10-15 dk koşa biliyorduk ama şimdi çok durgun vede aşırı yeme yeme sorunu sürekli devam ediyor. öneri ve tavsiyeleriniz nedir acaba arkadaşlar. şimdiden mary adına teşekkür ederim.

5 CEVAP

chen

Bence bu durumu veterinere danışmalısınız, önemli olabilir. Ama derim ki; ilk bi kaç hafta bol bol mama koyup gözünü doyurun :)) belkide huyudur umarım saglık problemi yoktur

SelinTuksal

Beslenme için lütfen şu linkini attığım bloga bakın. Öğrenmeniz gereken o kadar çok şey var ki.
patipet.wordpress.com

En doğrusu veteriner kontrolü. .ama şahsi fikrim , yazdığınız belirtilerin birçoğu (çöp kurcalamak hariç ) iç parazit belirtisi..

akitalove

Benim kopegimde ayni sekildeydi yemek cok yiyordu ne versem doymuyordu copleride cok kurcaliyordu tuvaletini yapmasi icin çimlere saldigimda kemik parcasi bulsun çömelmişken bile yiyordu onu tabi bende buna goz yumdum.hem huy edindi oyle yapmasina hemde malesef parazit zehirlenmesi oldu belirtileri ise ishal kusma sonrasinda ise kanlı ishal sonrasinda bir kac ay icinde malesef melek olur dedi veterinerimiz hemen tedaviye baslamaliyiz dedi ic parazit hapi verdi ve igne yapti bu 1 hafta icinde 3 defa yapildi ve kizimiz artik sagligina kavustu lütfen bi veterinere goturun daha kotu olursa Allah korusun

huseyin1

gözü doyarsa mama yemez tahmin ediyorum ki geçiçi bir süre çünkü benim köpeğimde aynen bu şekildeydi biraz eğitim biraz da büyüdükçe geçti dışarıdan çok fazla şey yediği için ishal oluyordur buna kesinlikle izin vermeyin yavru köpek maması kullanın ve tabloda belirtilen ölçeğe göre verin ancak mama miktarları köpek ırkına ve hareketliliğine göre değişebilir ırkına uygun mama tercihi yapıp fazla enerji tüketiyorsa tabloda gösterilenden biraz daha fazla mama verebilirsiniz