Arkadaşlar Bu Konuda Dusunceleriniz Neler

salihaondag8

Arkadaşlar benim kısır yetişkin erkek kedim var ve okuyup çalışmıyorum yani devamlı bir işte ve ailem harçlık veriyor arada günlük işler olursa gidiyorum ve kedimin ihtiyacladini karsiliylrym yani orta gelirli bir aileyiz saten biliyorsunuz dur i yüzden bende kedime kuru mama olarak saten onabgore iyi güzel içerikli orta segment mamalar alıyorum ve günlük veriyorum herneyse yaş mama ne kadar sürede bir vermem gerek yani ben çok yaş mama alamıyorum maddi sebeplerden ötürü yani anca kuru mama alıyorum yaş mama öyle çok alamıyorum ve kedime 2 haftada yasa 1 haftada bir veriyorum yani çok sık yaş mama vermesem bir sıkıntı olurmu sizler nasıl yapıyorsunuz sagen arada et türleri evde piserse veriylrum yani öyle farklı seylerde vermiyorum pek kedim çünkü yaş mama yediğinde çok simarip devamlı yaş mama istiyor o yüzden yaş mamayi çok sık vefmiykm dedm değilse kuru mamaya ilgisi azaloyor birde maddi durumdan dolayı pek yaş mamaya para ayiramiyorum yani szice yaş mama çok sık vermeden genel olarak kuru mamayla beslrsem et oldukça arada versem yani çok sık kuru mamayla beslenmesi problem yaratirmi

2 CEVAP

simbakedi

arada verdiğiniz yaş mamalar yeterli olur. kuru mamalar sağlıklı değil ancak evde de tavuklu bir şey yapılırken ufak bir parça ayırıp haşlıyorsanız vs sorun olmaz bence. haşladığınızda suyuyla vermenizi öneririm bu arada. sürekli bir yaş mama alımına da gerek yok. kasaptan 5 liralık tavuk göğsü vs alıp ona patates gibi kedilerin yediği malzemelerden koyarsanız hem miktarını artırırsınız hem de aldığınız yaş mamadan çok daha kaliteli bir yaş mama yapmış olursunuz. evde yaş mama yapımına bakın derim. bunlar dışında da kedinizin su tüketimine dikkat etmenizi öneririm. sürekli suyunu değiştirip birkaç kap bulundurursanız su ihtiyacını karşılar, yaş mamanın yaptığı görevin büyük kısmını yapmış olur.

bir de indirim kovalamanızı öneririm. a mazonda nd yaş mamalar uygun değil, 17 tl pahalı bence :D bazen 12 tl oluyor, bazen de kuponlar oluyor. geçen gün 20 tane nd yaş mamayı hem prime fırsatları hem kupon sayesinde 120 tlye aldım. bazen bir anda çok para versek de uzun vadeli şeyler alabiliyoruz böyle onları da imkanınız varsa kovalayın derim

MarsMaya

Kısır erkek kedim aynı şekilde yaş mama konusunda sıkıntılı olduğu için özel durumlar hariç (ilaç kullanımı, ödül vs.) iki haftada bir yaş mama veriyorum. Onun haricinde çok nadiren de olsa kefir içiriyorum. Ve tavuk haşlayıp veriyorum. Suyunu da dondurup saklıyorum kuru mamadan çok sıkıldığında mamaya eklemek için. İkinci kedimde ise haşlanmış tavuk, patates ve havuçla püre yapıyorum yaş mama takıntısı yok ama çeşit olsun diye veriyorum.