Sokakta Yaşayan British Shorthair Cinsi Kedi Mi?

ismail1697

Arkadaşlar ben sokak hayvanlarına bakıyorum, şimdiye kadar belki yüzlerce bakmışımdır, şu an ise 15 taneye yakın kedim var. Kesinlikle tip, cins falan ayırmam. Hepsi benim için eşit derecede CAN. Ama bir kızım neredeyse 5 yıldır benimle ve bu kedi tekir değil, bildiğiniz ırkı olan bir kedi... Elbette sokakta yaşadığı ve tekir kediler ile çiftleştiği için yavruları renk renk ve farklı oluyor. Ama kendi ırkı ile çiftleşse yavruları da soyunu devam ettirecek... Aslında her gören ırk kedi diyor, bende normal kedi deyip geçiyorum. Allah'tan ben hariç kimseye yaklaşmıyor, yoksa kesin çalarlardı. Şimdi aşağıya bir fotoğraf bırakacağım, lütfen sağ alttakine bakın. Fotoğraf tam net değil, çünkü o sırada o yürüyordu tam ben çekerken. Eğer fotoğraftan anlayamazsanız yarın yeni fotoğrafını çekeceğim, düzgün bir şekilde.

8 CEVAP

BiciriginAnnesi

Cins olsa ne olacak ki ben orayı anlayamadım.
Zaten 5 yıldır sizinle ve siz bakıyorsunuz çalsalardı şimdi çoktan çalarlardı.

simbakedi

cins olmayabilir de sokakta gri tekir kediler de var çok az da olsa sayıları. cins olduğunu pek düşünmüyorum cins kediler pek sokakta yaşayamıyor, sokak kedisi bile zor yaşıyor. maşallah 5 yıl değil 15 yıl daha sizle olur umarım. imkanınız olursa kısırlaştırmanızı öneririm belediye vs. yakalıyor onlar bir şekilde çok zor kediler de olsa. sürekli doğurması iyi değil

AlpBerkay

Bizim orada da british kedi görmüştüm , nadiren bulmuştum. Bence bu da onlardan...

ismail1697

Göremeyenler için, bu linki olduğu gibi kopyalayın ve tarayıcının adres çubuğuna yapıştırıp, direkt olarak aratın: https://www.hizliresim.com/d79qnaf

ismail1697

Ya zaten benim için önemli değil. Bunu soran kaç kişi oldu şimdiye kadar ve umursamadım. Ve şimdi böyle bir soru sordum hepsi bu. Zaten yetişkin-yaşlı kedi, ki kaç kez doğum yaptı, ben hariç yaklaşan olursa diğer kediler gibi kaçıyor. Köpek görünce diğerlerinden deli neredeyse.

ElifShiva23

Göz rengini de görsem kesin emin olabilirdim ama şuan sadece bir tahmindebulunuyorum galiba cins...

ismail1697

Evet, kısırlaştırmaya karşıydım önceden, artık değilim.

Cennet29

Cins kedi olsaydı sokakta bu kadar yaşayamazdı. Malum bünyeleri zayıf. Ama insanlar her gördüğü tek renk kediyi yada güzel kediyi cins kedi diye dillerine dolamalarını da aptalca buluyorum. Cins olsa ne olacak yada olmasa. Taktılar cinse.. Sizde veterinere sordum sokak kedisi dedi dersiniz olur biter