Orijen Ve N&D Yavru Kedi Kuru Mama Karışımı Vermek?

rbndl

Anket

Karıştırarak daha iyi olur.
(1 oy)
Gereksiz olur.
(3 oy)
Sadece Orijen ver.
(3 oy)
Sadece N&D ver.
(1 oy)
Toplam (8 oy)

Merhaba. Orijen kitten ve N&D balkabaklı karidesli ve morina balıklı kuru mamayı %50'şer olarak karıştırıp versem nasıl olur? Maksat farklı tatlar ve iyi içerikleri birlikte alması. Bu şekilde farklı mamalar karıştırarak veren var mı? Varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Bu arada kedim 3.5 aylık Exotic Shorthair bir erkek. Her hangi bir sağlık problemi yok. Sadece yaşına göre 200-300 gram daha fazla kiloya sahip olması gerekiyor.
Orijen kitten mamayı yiyor ama çok iştahlı bir şekilde değil.
N&D balkabaklı, karidesli ve morina balıklıyı ise iştahlı yiyor.
İkisini karıştırınca ikisini de rahatlıkla ve iştah ile yiyor.

Bende iki farklı mamanın kaliteli içeriklerini ve farklı tatlarını beraber alsın istiyorum. Ne dersiniz?

1 CEVAP

BiciriginAnnesi

Ankete katıldım ve oyumu
"Gereksizden"kullandım

İki mamayı karıştırmak yerine dönüşümlü olarak kullansanız daha iyi olur zaten iki mama da kaliteli tek bir mama da bile yeterince içeriği yüksek miktar da besleyici et oranına sahip hiç gerek yok böyle çılgınca şeyler yapmaya :)

Ha bu ara da imkanınız el verdikçe iki mama markasında ilerleyin ama sürekli aynı seride değil de farklı farklı dönüşümlü olarak geçişleri uzun tutarak devam edebilirsiniz yine de siz bilirsiniz aynı sabit mamada da devam edebilirsiniz gerçi buna bizler değil de genellikle kedilerimiz karar veriyor mama konusunda çabuk sıkılma huyları var:)