Mama Rotasyonu Kaç Ayda Bir Yapılmalı?

MarsMaya

Her mamadan çok çabuk sıkılan bir kedim var 2.aydan sonra kuru mamayı tek başına yemek istemiyor. İtekleye itekleye yok yaş mama yok ödül maması karıştırarak bir markayı 4-4.5 ay anca yemeye devam ediyor. Rotasyon 6 ayda bir mi yapılmalı yoksa 3-4 aya düşürebilir miyim?

3 CEVAP

aslihan_e

Değişimi 10 güne bölerek azdan çoğa doğru yeni mamadan ekleyerek yavaş yavaş bir geçiş yaparsanız sık mama değişimi sorun olmaz diye biliyorum.

Cennet29

Keşke bende yılda sadece 2 kere mama değişsem. Ama kedim asla ama asla yemediği için max 3 ayda değişmek zorunda kalıyorum. E bağırsaklar hassaslaşıyor bence cünkü genelde ishalle mücadele etmek zorunda kalıyoruz coğu mama onu ishal yapıyor. Hem seçici bir kedi hem hassas hemde mamadan cabuk sıkılıyor. Şmdi onu ishal yapmayan markayı buldum sadece o marka içerisinde aroma değişikliği yapıyorum. Böyle cok etkilenmiyor

MarsMaya

@Cennet29 tam olarak kedimi tarif ettiniz :) marka önerisi alabilir miyim?