Evde 2 Tane Kedim Var 2 Tane Tuvalet Almam Gerekir Mi

mehmet43

Evde 2 adet kedim var 2 adet tuvalet olması şart mı yok sa bir tane yeter mi

11 CEVAP

Ichata

Uzmanlar tarafından önerilen, normal boyutlardaki kum kutuları için evdeki kedi sayısı + 1'dir. Bu durumda size önerilen 3 oluyor. Ancak, büyük boyutlarda olursa 2 kullanabileceğimizi söyleyen veterinerle de görüşmüştük. Bir tane maalesef çok az, eğer içeride koku olursa kutu dışına yapıp sizi zor durumda bırakabilirler ya da siz temizleyene kadar tutmaya çalışıp kendilerini zorlayabilirler. Biz 3 kutu kullanıyoruz, çoğunlukla günde 1 defa bazen 2 defa temizliyoruz. Yinede her şeye rağmen kedilerinizin huyuna suyuna göre en iyisini siz ayarlarsınız.

Cennet29

2 adet olması çok iyi olur.. Ama bazı kediler evde üç tuvalette olsa gidip aynı yere yapıyorlar. Denemeden bilemessin

cemile_11

  1. kedili olduğumda iki tuvalet koydum, sözde herkes kendi tuvaletini kullanacaktı. Ama benimkiler canı hangisini isterse onu kullandılar. şimdi 3 taneler, iki tuvaleti hepsi kullanıyor. 1,5 yıldır hiçbir sorunumuz olmadı çok şükür.
    NOT: tuvaletleri her sabah ve her akşam temizlerim.

sitedizayn

aslında bir sakıncası yok tek tuvalet yeterli benim 2 kedim tek tuvalet kullanıyordu sonra boşta olan 2. tuvaletide koydum ikisinide karışık kullanıyorlar, tek tuvalet olunca her gün temizlemek gerekiyor 2 tuvalet olunca bazen 1,5 - 2 gün temizlemiyorum

lilypoaca

Hijyen açısından ayrı olmalı, kedilerin kendilerine ait alanları olmalı o nedenle tuvalet konusunda çok hassaslar.

Hmdylmz

Bence 3 tane almalısın kendi rahatın açısından yerinde müsaitse tabi ki.
Ama en az 2 olmalı şahsi fikrim.
Ondan sonrası onlara kalmış keyifleri nasıl isterse takılır uzaylılar :)

Insulin

Düzenli temizlenirse tek tuvalet yeterli. Arkadaşımda da iki kedi var ve büyükler. Tek tuvalet kullanıyor.

icebluedalin

Tek tuvalet aslında yeterli bizimkisi aşırı büyük normal kedi tuvaletlerin en büyük boyundan da daha büyük ikisininede içerisinde rahatça hareket edebildiği büyük bir tuvalet alırsanız günde bir temizleseniz bile yeterli olur

iki kedim var. üç adet tuvalet gereksiz bence, iki ideal olur. benim de ilk başta bir tane tuvaletim vardı, hem günde iki defa temizlemek zorunda kalıyodum, hemde sıra kavgası yapıyolardı kendi aralarında. şimdi iki tuvaletleri var birine sadece çiş diğerine sadece kaka yapıyolar öyle değişikler :D

hayvansever_

Düzgün ve temiz tuttuğunuz sürece bir kum kabını 3 kedi kullanabilir normalde. 2 kedi rahatca kullanabilir

Venusselin

benim de iki kedim vardı iki kum kabı koymuştuk. birine idrar birine dışkı yapıyorlardı :)