Daima Uyuyor

ayseeny

Merhabalar arkadaşlar 11 aylık kedim, erkek kısır scottish, daima uyuyor. Nadir sevdiği oyuncakları var, faresi vs. Ama acaba biz mi oynatmıyoruz ilgilenmiyoruz sonuçta kaç saat oynayabiliriz ki, sürekli uyuma halinde ve ben üzülüyorum sıkıntısımı var depresif mi nedir sizce?

13 CEVAP

ursaminor

Size bir şey diyeyim mi?
Ben çok kıskanıyorum... (Elbette umarım sağlık sorunu yoktur, depresyon yoktur sadece huyudur bu)...
Uyuyan kediyi, sakin kediyi çok kıskanıyorum. Özeniyorum...
Bir canavarla yaşayınca evde hayat çok zor oluyor.
Yani ne dilediğinize dikkat edin. Az uyuyup (8-10 saat), uyanıkken de (14-16 saat) sürekli oyun isteyen bir kediyle çok zor oluyor hayat :/

SelinTuksal

Şu aralar etrafında değişen bir şey oldu mu?

ayseeny

Hahahah benim kedimde ders çalışırken ben gelir klavyeye yatar, notlarımla oynar, işini iyi biliyo ama öyle sizinkisi gibi çılgınlıkları yok :)

Heiter

Bizim oğlan da ikinci kedi gelene kadar uyurdu habire (biz onunla oynamazsak tabi). Ne zamanki ikinci kedi geldi, içinden bir canavar çıktı :D Güya british / scottishler sakin huylu ve uykucu oluyordu ama alakası yok şu an. O yüzden de yalnız kaldığından olabilir, diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi, bizim oynamamız da bir yere kadar oluyor. Her seyi geçtim, işe gidiyoruz mesela.
Onu uyanmaya teşvik edecek bir şeyler olması lazım bence. Bunlar da yoksa yapacak bir şey yok malesef.

SelinTuksal

Çok şükür 8 kedim var ve hepsi her zaman birbirleriyle uğraşıyor -her zaman iyi olmuyor oradı ayrı.

ayseeny

Hayır, hep ağır bir kediydi öyle hiç çok hareketli olmadı biz çağırırsak geliyo uyanıyo. Acaba hep bizden mi davet bekliyor

Ela04

Bence normal benimki de böyle. :) Uyumayı seviyorlar karakterleri böyle. Uyurken de çok mutlu görünüyor kediniz. :) Ama yine de ara sıra oynatmaya çalışın bence. Kedi oltaları en uykucu kedileri bile hoplayıp zıplattırıyor tavsiye ederim. :)

Klimt

Yetişkin kediler çok fazla uyuyor. Bir de cinsinden dolayı pek hareketli olmayabilir. Hep bu şekildeyse yani son zamanlarda değişmediyse normaldir.

ayseeny

Sadece faresiyle oynıyor, pipet çöpüyle ya da :)

nyancat

Scottish foldların genetik rahatsızlıklarından dolayı çok hareket etmek istemiyor olabilir veterinerinize kontrol ettirin mutlaka varsa böyle bir şey ona göre hareket edersiniz, kedinizin mizacı sakin olabilir sürekli uyumayı çok seviyordur ya da kısırlaştırma operasyonundan sonra hareketsizleşiyormuş kediler benim kedim tam tersi kısırlaştıktan sonra da aynı enerjisi devam ediyor elinizden geldiğince oyun oynattırmaya çalışın oyun oynadıkça da açılabilir hemde sürekli yatıp kilo almaz

ayseeny

Çok şükür bir sağlık ya da iskelet sorunu yok oğlumun oynadımı çok kuduruk ama daima böyle slow motion bir kedi

ayseeny

8 kedi mi aman Allahımmm :) nasıl başa çıkıyorsunuz hepsiyle! :)

Açıkçası kedilerin bizlerle oynamaktan pek de memnun olduğunu düşünmüyorum :) onlara yeterli gelemediğimiz zamanlar oluyor. İş,okul vs derken zamanımızın az bir kısmını onlarla oynayarak geçiriyoruz. Bu yüzden imkanınız varsa ve kediniz başka kediyi kabul edecek bir yapıdaysa yanına bir arkadaş sahiplenmenizi öneririm. Fakat imkanınız yoksa onun sevebileceği ve sıkılmadan oynayacağı oyuncaklardan edinin. Örneğin kedi oltası gibi. Ya da 2-3 katlı içinde top olan oyuncaklar da var onlarla da çok eğleniyorlar. Bunlar da işe yaramazsa yapısında uykuculuk var demektir :D