Merhaba Kedimde Mantar Baslangıcı Oldu Veterinere Gitim Ama Galiba Uzun Süren Bir Süreç Biligi Olan

Sevimsanss

mantar basında krem kullandık geçti daha sonrasında baska yere sıçradı maalesef

17 CEVAP

GzdeAkbuz

Kullandınız krem mantar kremi değilse o bölgeyi daha da nemlendirmemelisiniz benimkinde çıktı tek aşıda toparladı biraz ama arada yer yer belli ediyor çıkacak gibi oldumu sirkeli suyla siliyorum ilerlemesi duruyor sanki iki günde bir yapıyorum fazla ıslatmamak gerek zaten Veteriner daha da stres yapıyor resmen o ortama girip çıkınca hayvan hastalanmaya meyilli oluyor evde idare etmeye başladım bir çok şeyi

GzdeAkbuz

Aşıyı oldu bir çeşit sprey sıkıldı kuruttu o bölgeyi bir deri görevi gördü adeta 1 hafta geçti kontrolü için gittik bir damla verdiler bu sefer 1 hafta daha bu damlayı günde 2 kere damlatın dendi Boncuk rahat durmadığı için günde bir anca damlata bildim yavaş yavaş deri dökülmesi azaldı tüylenme başladı o bölgelerde bir noktaydı bu arada daire şeklinde büyüyordu fındık buyuklugune kadar ulasti en fazla aşıdan sonra alt tarafında sanki son kozunu oynarcasina pirinç tanesi kadar çıktı can çekişiyordu resmen mantar yani öyle dediğim şeyleri uyguladım ense tarafı bu arada yalayamaması artısı oldu tedavinin dış parazit damlasindan bile şüphe ettim bir ara markası değişmişti çünkü paronoyaklaşmıştım bende

emilliguney

Benim kedim de mantar enfeksiyonu geçirdi. Tüm vucuduna sıçramıştı. Ecosin tabletten kontrollü olarak 2 kere yaptı veterineri sadece kulaklarının uç noktaları pati araları kalmıştı. İnsanda da kullanılan Travazol kremden 1 hafta veteriner kontrolüyle kullandık. Şu an hiçbir sıkıntısı yok. Tüm tüyleri yeniden çıktı. Kulağında akıntı varsa genelde mantar kaynaklı oluyor. O da belli bir süreden sonra geçti. Her şeyi veteriner kontrolünde yapmanızı öneririm. Geçmiş olsun bebişe

Kedibeho

Herkes yeterince açıklamış ben uzun süre bu hastalıktan kurtulamamış ve sonunda başarmış olan biri olarak yazıyorum farklı noktalara sıçrıyoesa bence doktor demeae de ecosin alın kullanın videolar izleyin yanlış kullanımda hiçbir işe yaramuyormus travazol cık kullanımda kedileri hasta ediyor haberiniz olsun bağışıklık en önemlisi stres çok büyük bir faktör küçük bir bölgedetse COK fazla kişi top kekikle kurtuluyor Instagram da gülce gülce sayfasında detaylı bilgi var benim kedimin tüm vucudundaydı ilaç kullandık 1 yıla geçmeyen 1 aya geçti umuyorum çok yayılmadan atlatır

Sevimsanss

tesekkür ederim mantar kremi vermişti dr mantar asısı yaptırdık dün sizde asıdan sonra ne kadar sürede geçti acaba bir de size geçme durumu oldu mu?

GzdeAkbuz

Bana geçmedi bu arada fazla ellemedim zorunluluk dışında tabi

Superisi814

Merhaba,
Mantar kediden kediye değişim gösterebiliyor.Bazen süreç üzüyor ve meşakkatli olabiliyor.
Mantarin her çeşidi insana geçmez.
Mantar tedavisi esnasında bağışıklık sistemi guclendirilmelidir ve tavuklu mamalar bu süreçte önerilmez.
Mantar aşısına gelince her kedide ise yaramaz maalesef ve iç organları yorar.
Dilerim siz de işe yarar.
Sirke ise asidiktir canı yanar, kokusundan hoşlanmaz ve doğrusu pek de işe yaramıyor.Bazi hekimler ise özellikle sirkeden uzak durun der.
Ancak malzemelerini ve evinizi sirke ile temizleyebilirsiniz, bu süreçte hijyen konusunda daha özenli olmakta fayda var.
Bütüncül ilerlerseniz, tedavi kolaylaşır.

PofudukLeo

Merhaba , arkadaşımızın da yazdığı gibi sirke kullanmayın. Faydası olacak diye deriye daha çok zarar verebilirsiniz asit çünkü. Onun yerine crystalin yada dr animal sprey kullanırsanız mantar için çok daha faydalı. Bir de biz kremden çözüm alamadık ve hekiminiz ecosin banyosu önerdi. Bu şekilde 2 haftada kurtulduk.

GzdeAkbuz

Okumak ve anlamak ne kadar önemli ben oraya saf sirke sürüyorum yazmadım sirkeli su (bir su bardağını doldurup içine 1 yemek kaşığı sirke) biz bu işlemi yaparak olabildiğince seyretmiş oluyoruz zaten hayvanı saf sirkeye sokup yıkadım demişim sanki lafı bir taraflarına çekiştirerek sunmak ne alaka tam olarak

Maviliimm

Benim kedimde bu hastalığı geçirdi maalesef. Küçük oldugndan dolayı veteriner iğne yada krem vermedi. İlaç aldık. Yaş mamasina karıştırıp veriyordum ise yaramıştı bı danışın ilaç belki iyi gelir geçmiş olsun

Sevimsanss

Çok tesekkür ederim cevaplarınız için bir de sağ patisinde dökğlme oldu somonlu mana aldım bir doz yapıldı bi daha yapar mı bilmiyorum hap ya da ecosin demedi süreç basında farkettik askında ordan orays sıçrıyor nasıl bitecrk bilmiyorum çok üzdü bu durum bizi

Sevimsanss

Tesekkür ederizz evet vet kontrolünde gidiyoruz bir yasındayız ecosin vermedi bir hafta travazol kullandık orası geçti baska yere patiye sıçradı ecosin yapmadı ası yaptı simdi de kulagında kabuklanma baslamıs neden yayılıyor farklı yerlere anlamadım

Sevimsanss

Tesekkür ederizz evet vet kontrolünde gidiyoruz bir yasındayız ecosin vermedi bir hafta travazol kullandık orası geçti baska yere patiye sıçradı ecosin yapmadı ası yaptı simdi de kulagında kabuklanma baslamıs neden yayılıyor farklı yerlere anlamadım

Sevimsanss

Tesekkür ederizz evet vet kontrolünde gidiyoruz bir yasındayız ecosin vermedi bir hafta travazol kullandık orası geçti baska yere patiye sıçradı ecosin yapmadı ası yaptı simdi de kulagında kabuklanma baslamıs neden yayılıyor farklı yerlere anlamadım

Sevimsanss

Tesekkür ederimm top kekik yapmays basladık siz onunla mı atlattınızz