Sokakta Beslediğim Kedilerimin Beni Yalaması Normal Mi?

ismail1697

Ben sokakta falan normalde genellikle şort giyerim, bu beni yalayan kediler de yavru kediler elbet. Tabi diğerleri de, büyük kediler de elimle et verirken parçalar falan kalırsa yalıyorlar. Ama genel konumuz yavru kediler. Bunlar sürekli ayaklarımın altında bana sürtünürler. Neredeyse yürümem bile zorlaşıyor, çünkü ezmemek için onları. Tabi bende başlarını, boynunu falan severim ama kediler ben onları severken o kadar kendinden geçiyorlar ki, ben severken kafalarını sürtüp, döndürüp ağızlarından salya bile akıyor... Resmen severken eriyorlar, sırt üstü yatıyorlar bile bazen. Bende göbek seviyorum tabi. :D Elbette hepsini çok seviyorum, onlarda seviyor belli, ki bu çok güzel bir duygu. Ama sürtünmeleri ve yalamaları bazen de hafif şekilde ısırmaları falan normal mi? Yani şikayetçi değilim. Bana güvenmeleri, sevmeleri çok güzel bir duygu. Tabi benim aşılarım da var, korkum yok, ama işte bende takıntı hastalığı, OKB var. Ve de temizlik takıntısı var. Ama eve gelince ayaklarımı, bacaklarımı falan yıkıyorum ve bir yerde okumuştum, 'kedilerin dilleri çok temiz' diye... Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

5 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Kediler temiz hayvanlardir .Dilleri hakkında okuduğunuz doğrudur.Size iyi gelicekse yıkayıp arındırın kendinizi.
Bazen büyük kediler de insanın elini ya da yüzünü sevgiden yalarlar.
OKB tedavi edilebilen bir süreçtir , size de geçmiş olsun.

ismail1697

Sağ olun. Evet zaten tedavi görüyorum yıllardır. Ama takıntılar işte sürekli değişiyor...

aslihan_e

Evde kediniz varsa ona hastalık taşıyabilirsiniz sadece, yoksa kedi tükmüğünden bulaşan bir hastalık yok.

Emirckr

Çok normal,sokak kedileri genellikle insanlar tarafından yeteri kadar ilgiye alışık olmadığından böyle onu besleyen,ilgilenen,seven insan görünce benzer davranışlar sergiliyorlar :)
Bizde hamileyken sokaktan sahiplenmiştik,zor durumdaydı.
İlk zamanlar pek yanaşmadı devamında mama vereceğim zaman sürtünmeler kendini sevdirmeler gözlemledik.
Doğuma son haftalar kala ise sürekli peşimde,sürekli sürtünür hale gelmişti.
Tam olarak dediğiniz gibi bende evde bazen patisine falan basmamak için yamuk yamuk yürüdüğüm oluyor😂
O kadar alışmıştı,güvenmişti ki ben sokak kedisi diye doğumu baya gizli bir yerde gerçekleştirir diye düşünürken yanı başımda,hazırladığım yuva içerisinde karnını okşatarak gerçekleştirdi.
İnsanlara”gerçekten”güvendikten sonra çok büyük bir sevgi seli gösteriyorlar :)

Emirckr

Ayrıca hastalık falan kapmazsınız tedirgin olmayın,
Sokaktaki kedilerle de bu zamana kadar içli dışlı olduğum oldu,yeri geldi aşısız kedi tarafından oyun esnasında kanatacak derecede ısırıkta aldım ama hiçbir problem yok :)
Dilleri için dediğiniz doğru evet.
Antibakteriyel özellik taşıyor.