Kedimin Disi İntihapli

Ebruss23

Arkadaşlar kedim 1bucuk yasinda disi eti intihabi vardi antibiyotik verdi 10gun kullandim bi ara iyileşti ama şimdi tekrardan oluştu baska veteriner de bos cocuk fırçasını sur kanat dedi baskasi da dedi animal sprey sık dedi ama spreyi sıkamiyorum bi kere daha vermişlerdi deliriyo tutamıyorum sıktirmiyo bi oneriniz varmi

3 CEVAP

aslihan_e

Çocuk fırçasını sür kanat diyen veteriner acaba lisansını kasaptan mı almış? Hayatımda duyduğum en saçma şeylerden biri. Bunun diş eti iltihabına asla faydası olmaz zararı olur. İrin kesesi oluşmuş da patlat dese hadi belki mikrop aksın diye dedi dersin. Spreye kediler öyle yapıyorlar. Belki spreyi pamuğa sıksanız o şekilde uyurken ağzının kenarından hemen kokusunu almadan pamuğu sıktırsanız olabilir. Ben öyle yapıyorum. Spreyin sesinden de panik oluyorlar. Antibiyotik bu tür durumlarda geçici rahatlama sağlıyor tam tedavi etmiyor. Kedilerin dişleri insanlardan farklı olarak kökten çürümeye başlıyor dişinde çürüklük olabilir o da diş çekilmeden düzelmez. Kedilerin suyuna karıştırılan bakteri engelleyici ağız bakım suları var ama ne kadar işe yarar bilemiyorum. Animal spreyle aynı görevi görebilir. Spreyden bir fayda sağlanacaksa o sular da aynı işlevi görür, içimi rahat olur yani.

Cennet29

Benzer sorunları yaşıyorum kedim 1,5 yaşında ve diş etleri kıpkırmızıydı ağız kokusu, diş taşlarıda mevcuttu. Mamasını yiyemiyordu artık. Bir süre İlaç tedavisi oldu ama bazı kısımlar buna rağmen düzelmedi hala koyuluk var. Diş taşlarını da anestezi ile temizliyorlar ama bunu yapmadı veterinerimiz çünkü kedim ztn yeteri kdr anestezi aldı ameliyatlarından dolayı . Yani diş taşlarıda şimdilik duruyor. Veterinerimin önerisi şu oldu kuru mama dışında asla ama asla başka bişey yemicek ve hafta da bi kaç kere crisytalin sprey ile dişleri silinecek. Bende öyle yapıyorum

Cennet29

Fırçayla kanat diyen kişi kendi dişleri ağrıdığında oraya fırça değdirebiliyo muymuş çok merak ettim. Hayvanların ztn canı yanıyor fırça vurulur mu oraya hassaslaşmış ztn canları yanıyor