Kedi Sahipleneceğim Ama?

denizmeow

Selamlar,
Kedi sahiplenmek istiyorum ama bir süredir kafamı karıştıran sorular var;

  • bunlar kedinizi tatilde /ramazan bayramı/kurban bayramı gibi yada ailenizle çıktığınız tatillerde evde mi bırakıyorsunuz? Yanınıza mı alıyorsunuz? biri göz kulak oluyor mu eve gelip? yoksa mama ve suyunu verip kedi kumunu yeterli miktarda koyup gidiyor musunuz?
    Kedi evde her şeyini tam ayarlayıp gittiğiniz de kaç gün evde durabilir?
    araştırmalarıma göre tek ciddi sorun bir yere seyahat etme durumu olduğunda kedinin evde kalması oluyor buna nasıl çözüm buluyorsunuz?, bilgilerinizi ve tecrübelerinizi aktarırsanız hem bana hem başkalarına faydalı olabilir.

17 CEVAP

martha

ben yılbaşı sebebiyle küçük bir tatil yapacaktım kedimi bırakabileceğim bir yer yoktu. 3 gün benimle beraber otelde kaldı ama gerçekten tatilde yanınıza almak hiçte kolay değilmiş. odadan çıkar çıkmaz miyavlamaya başlıyor dışarıdan duyulacak şekilde. kendi evimizdeyken ben gidince yalnız kalınca hiç miyavlamazdı. ki ben kedimin sesini ilk kez o gün duydum desem yeridir asla miyavlamayan bir kedidir. gerçekten hiç rahat edememişti ve ben de üzülmüştüm. o yüzden evde yalnız kalmaları -birkaç günlüğüne- beraberinizde götürmenizden iyidir

denizmeow

bir kaç gün kalabilir ihtiyaçları karşılandığında ama ben bayramlarda 8-10 gün ailemin yanına gidiyorum o süre zarfında da ailemde evde olmuyor dışarıda oluyoruz vs zaten ailemin evine götürmem imkansız onca yol otobüsle yada uçakla gelse de ailemin evinde de yalnız kalacak ki ailem kedi getirmemi pek olumlu karşılamaz getirsem bir şey demezler de ben o kadar yol yoramam o hayvanı :( tek sorunum bu vallahi başkasına bırakmakta pek cazip gelmiyor bana ama araştırmaya devam edeceğim.