Kedilerde Genel Bakım Sağlık Ve Kedi Hakkında Herşey

salihaondag8

Arkadaşlar bir kedi sahiplendikyen sonra neler yapılmalı ve sahiplendikyen sonra günlük bakımı ve kedi sahiplenmek ve bakımı herşeyi nelerdir bunlar hakkında bilgi verirmisiniz kedi bakmak nedir yani neleruapmak gerekiyor eşya almak olsun bakımı sağlığı bir çok şeyi neler

4 CEVAP

Balimlilac

Günlük kum temizliği,
Ayda bir kum kabı temizliği ve kum yenileme,
Her gün tarama,
Serbest beslenme olduğu için sabah mama yenileme,
Günde iki kez kapta duran su değişimi, iki günde bir su sebilini temizleyip yenileme,
Haftada bir yaş mama,malt macun ve balık yağı,
Her sabah bir yemek kaşığı kefir,
Haftada bir cyristalin ile kulak,göz.ağız temizliği,
10 günde bir tırnak kesimi,
3 günde bir pati ve burun kremi.
Her sabah ve akşam oyun oynama (çalıştığım için gündüz yalnız kalıyor)
Çeşitli,sevebileceğini düşündüğüm oyuncaklar,
Yüksek bir tırmalama tahtası,
Gece birlikte uyuma...
Bizim kızın rutini bu şekilde.

Ebrnk

Günlük tüylerini fırçalayın
Kaliteli mamasını, yaş mamasını, vitaminini, macunlarını, suyunu eksik etmeyin, kumunu sık sık temizleyin.( pati bakımı, kulak bakımı, tüy spreyi gibi materyalleri de zamanla temin edersiniz.) En önemlisi ondan ilginizi sevginizi esirgemeyin. Hayırlı olsun, aranızdaki dostluk eksilmesin inşallah

salihaondag8

Cevabınız için teşekkürler🤗

Superisi814

Merhaba,
Kedinizi iyi tanımak için onu iyi gözlemleyin.Her kedinin karakter yapısı farklıdır.Ayrica iyi gözlemlemek sağlığı açısından da faydalıdır, hekime gittiğinizde doğru bilgiyi verirsiniz mesela.Ya da bazı hallerin stresten mi, hastalıktan mi olduğunu kavrarsiniz.Bazen yolunda gitmeyen bir şeyi erken fark edebilirsiniz.Onunla ilişkinizde onun ihtiyaclarina binaen oluşmasına da faydalıdır.İlgi ve sevgi her ne kadar şart ise, bence kedinizi tanımak ve iyi gözlemlemek elzem.

Kum kabini lütfen düzenli ve günlük temizleyin.Suyu gün içersinde tazeleyin.Guvenligine ciddi önem verin.Gerekirse file, sineklik yaptırın.Kesici aletlerden uzak tutun.Kabul etmeliyiz ki onlar hiç büyümeyen çocuk gibidirler .
Ve kedinizin özgürlüğüne saygı duyun.Kendisini sevdirmek istemediği zaman olabilir, yabancı birisinden korkmuş olabilir, bunlara saygı duymazsak, strese ve davranış bozukluğuna sebebiyet verebiliyoruz.
Gerisini arkadaşlar soyliyecektir.

Ama lütfen kediniz için işinde ehil bir veterineriniz olsun.Bu sizin hayatınıza büyük rahatlık sebebidir.