Kedi Ağız Ve Diş Sağlığı Önemi Ve Günlük Neler Yapmam Gerekiyir

salihaondag8

Arkadaşlar ağız ve diş sağlığı kedilerde önemi ve neler yapılmalı günlük veterinere götürmek gerekirmi diş bakımı için yada evde neler yapabiliriz genel diş muayenesi nasıldır veterinere ne kadar ücreti var veterinere goturdugumuzde dişle alakakli neler yapiliyor bilgisi olan varmı genel kedimizin dişini kontrol edebilirmiyiz evde

7 CEVAP

Ebrnk

Royal canin oral care kullanıyorum. Hatta kullanıcılardan birisi uzun vadede diş sağlığına yatırım yapıyorum yazmıştı bu mama için

Palyaco

Dis sağlığı için dental ödül mamasi ve suyuna eklenen damla

lilypoaca

Biz dişimizi fırçalıyoruz🤗

salihaondag8

Arkadaşlar kedim hiçbir şekilde fircalatmiyor ondan sonraki sordum bende ağiz diş sağlığı için ödül tablet aldım başka hangi malzemeler kullanmam ferekbgunluk ödül tabletini devamlı kullanmam gerekirmi gimcatin ödül tabletini kullanıyorum şimdilik

salihaondag8

Başka herahngi bir şey yapmıyorum

Balimlilac

kedinize matatabi çubuğu alabilirsiniz. Sık sık onu kemirdiği diş tartar oluşumunu engelliyor. hem oyun oynuyor hem de kendi dişlerini temizliyor. Haftada bir de diş temizliğine uygun bir spreyle dişlerini temizleyip ağzına sıkabilirsiniz.Ağız kokusunu da engelliyor.

rbndl

1 - Gimcat denta tabs ödülü (günde 1-2 tane)
2 - trixie kedi ağız bakım suyu (kutu üzerinde yazan miktara göre içme suyuna ekliyorsunuz)