Üstten Girişli Kedi Tuvaleti Kullanan?

aleyn

arkadaşlar üstten girişli kedi tuvaleti kullanan var mı ve tavsiye eder mi?

24 CEVAP

Feronia

Ben kedi için rahatsız edici olduğunu düşünüyorum.

aleyn

paspas vs kullandım malesef işe yaramıyor kedim kum kazmayı çok seviyor tuvaleti yoksa bile girip dakikalarca kazmak istiyor böyle olunca kapalı da olsa o kazma esnasına bile dışarıya kumlar saçılıyor bu kutu olayını bi deneyebilirim teşekkürler..

Heiter

(https://i.hizliresim.com/oOz6Gk.jpg)(https://i.hizliresim.com/bB4Lnd.jpg)

Breda

Genç kediler için iyi olabilir ama.. kapak var mı üstte anlayamadım ben fotoğraftan.. önden kapaklı Cahit kullanıyoruz gayet rahat e kokusuz.. Neden üst kapaklı ihtiyacı duydunuz.. döküntü yüzünden mi acaba..

Elifinkedileri

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

biz bundan kullaniyoruz

Heiter

Kumun dağılmasına çözüm yok bence. Yapılabilecek tek şey, minimize etmek. Bir sürü kedi tuvaleti tecrübesinden sonra gittik, 80 litrelik şeffaf plastik saklama kutularından aldık. (2 kedimiz var çünkü) En fazla yarısına kadar dolduruyoruz. Yüksekten inince patiye yapışan kumların hepsinin döküldüğünü ve eve eskisi kadar dağılmadığını fark ettik. Gel gelelim, her gün (sayısını bilmiyorum ama banyoya her girişimizde diyebilirim) uzun saplı el süpürgesi (şu faraşlı olanlardan) dağılan kumları topluyoruz.
Biz bu noktaya gelene kadar paspas kullanmayı bir kenara bırakın, banyodaki normal paspasları bile kaldırdık. Paspastaki kumu toplamak çok daha beter çünkü. Tırnak manyağı etmelerini söylemiyorum bile.
Eğer isterseniz böyle bir şeyi deneyebilirsiniz. Kapak isterseniz de kapağının ortasını kesersiniz. Baktınız işe yaramıyor, kapaksız devam edersiniz. Alan geniş ve kum derinliği fazla olunca çok daha rahat oluyor, hem kedi için hem de sahibi için.
Not: Yükseklik yüzünden içine giremez derseniz, bizimki gibi klozet yanına koyabilirsiniz veya küçük bir basamak koyabilirsiniz ama sıçramada bir sıkıntı yaşamıyorlar.
Bundan sonraki aşama, kedi tuvaletinin olduğu mobilyalar. İnşallah oraya kadar gitmek zorunda kalmayız :D

Breda

Elbette çıkıyor kum.. açıkçası çıkmaması zaten mümkün değil diye düşünüyorum.. ama paspasın üstüne ayrıca delikli süzgeç misali düz bir plastik edindim ben.. bulaşık altlığı gibi bir şey.. 1 er cm aralıklı kare.. çıkan kum altında kalıyor..

dilex

@Heiter bi fotograf atabilir misiniz acaba?

Heiter

@Breda uygun ölçüde o tip bir süzgeç bulursam ben de kullanacağım ama bizimkiler öyle tuhaf ki, bu sefer de klozetin üzerinden atlarlar biliyorum.

Breda

Benim söylediğim şöyle basit bi uydurmaca.. Paspas üstüne koydugum bisi.. Kum aralara hapsoluyor.. Diyecektim ki mesajda resim yukleyemiyorum.. Beceremedim ☺

Heiter

Evet, açılıyor. Benim dediğim şey, plastik kutunun üzerine asılabilecek bir süzgeç. Çok da şart değil ama faydalı olabilir sanırım.

eltarcin

Üstten girişli derken?

aleyn

http://www.***********.com/quipeng-kedi-kapali-tuvalet-kabi-ustten-girisli-pm-ptm6755035t
şu linkteki gibi yani üstten içine girebildikleri..

Breda

Düzeltiyorum Catit Cahit yazılmış.. özür..

zeynepgurgen

Bana da çok rahatsız geldi. Özellikte kum tozutunca dumana daha çok maruz kalır.