Kedi Kuru Mamasinin Bayatlamamasi İçin Neler Yapabiliriz

salihaondag8

Arkadaşlar kedi Kuru mamasını ben kendi ambalajında hava almayacak şekilde kapatıyorum mesela günlük yiyeceği mamayi ölçüp kavonoza koyup gün içerisinde bitiriyor böylelikle ne kadar yediğini biliyorum ve fazla mama yemesin diye böyle ayarlıyorum o kavonozdamama diğer gün bitiyor ve ben kendi ambalaj paketini açıp aynı sekilde kavonoza boşaltıp o kendi ambalajını kapatıyorum yani aç kapa yapıyorum ama ağzı hava almadığı ve kendi ambalajinfa duran mama bayatmalaz demi onu sormak istiyorum yani kedim devamlı bizim bahçeye inip çıkıp geldiği için virde azar azar yediği için mama devamlı tabakta durmuyor ve öğün öğün besliyorum git gel yapmıyorum siz neler yapiyorsunuz öneri vercek varmı yani bayatlamamasi için neler yapabilirim siz nasıl besliyorsunuz ogun öğünmi serbest mi birde ne kadar mama veriyorsunuz arkada yazana göremi yoksa kafadanmi

6 CEVAP

Emirckr

Bizim kullandığımız mama da güvenlik kilidi var fakat tabii her gün açıyoruz sonuçta içine hava giriyor ama tekrar kapatmış oluyoruz.
Şu ana kadar bayatlama problemi yaşamadık.
Beslenme hususunda arkadakine pek uymuyorum diyebilirim genellikle göz kararı koyuyorum yaş mama da verdiğim için zaten kuru mama çoğu zaman tabakta kalıyor gelip geçerken yiyor :)
(Ama sanırım uymak gerek çünkü kilo almaya başladı..)
Aynı zamanda geceleri özellikle biraz daha fazla bırakmaya çalışıyorum sabah kalktığımda tüm tabak bitmiş oluyor genelde.

salihaondag8

Cevabınız için teşekkürler ozaman bende sizin yaptığınız gibi yapıyorum aka yinede sizlere sormak istedim bir sıkıntı olup bayatlarmi diye

stellabennett

mama paketinde güvenlik kilidi varsa zaten bozulmaz aç kapa yapmayla ama eğer yoksa cam olan saklama kaplarından alıp onun içinde de tutabilirsiniz paketin arkasındaki miktara göre vermek ve mamayı uzun süre kapta tutmamak en iyisi

Venusselin

Garip bir tavsiye olacak ama dilim ekmek koyun mamaya, nemi alıyor :)

Engin-34

Ben 5 kg lik turşu kovası aldım mamayi komple boşaltıp kapatıyorum hava almadığı için hep taze kalıyor

Lokumcukk

A101de plastik üstten açılan dikdörtgen kaplar var ben bi kaç tane ondan aldım tabağına dökmeside çok kolay oluyor ona boşaltıyorum bir aylık kullanacağım mamayı kalanı kendi paketinde duruyor ayda bir kez açmış oluyorum paketi taze duruyor