4 Aylık Dişi Kedim Kızgınlığa Girdi

EmineDemir

4 aylık DİŞİ kedim kızgınlığa girdi.! Şok oldum. Değişik değişik hareketler yapıyor! İnternetten araştırdım hepsi kızgınlık hareketi !miyavliyip durdu bütün gün. Hiç tahmin etmedigimden hep bir sey oldu sandım... Anlayınca çok morelim bozuldu. Çiftleştirme içinde kısırlaştırma içinde yaşı çok küçük!!! Dişi birde ... Ne yapmalıyım lütfen yardım edin. Görmezden mi gelmeliyim ,yoksa su geçiştirici asılardan mi kullanmalıyım?? Acil yardım lütfen

8 CEVAP

EmineDemir

Oda mı girdi? ... Sabredicegmğiz anlaşılan. Mimiler de bir swy var anlaşılan...

goknur

Kedinizin 4 aylik olduguna eminmisiniz. Mimi cok cok tatli bir pisicik ve bana kalirsa 4 ayliktan biraz fazla gibi duruyor. 5 aylik felan gibi yada cinsinden dolayi iri gorunuyor gozume. Benimde kedim disi 8 gun sikintili gunler gecirdik bizde. Ama ben hicbir sey yapmadim hep gecmesini bekledim. Dedigim gibi 8 gun surdu. Strese bagli simdi tuy dokumu sorunumuz var biraz daha ozel besleniyor suanda o yuzden. Onun haricinde bi sikintimiz olmadi bizim bence sizde bekleyin kendisi gecsin.

Breda

Mimikler erken giriyor demekti kızgınlığı..

EmineDemir

Yaklaşık 25-30 günlükken evime geldi . Ondan önce bir hafta başkası bakmisti. Tek avuca rahat sigiyirdu öyle tahmin etmiştim. Annesi terk etmişti kedi sütüyle besledim. Tam yaşını bilmiyorum ama bana geleli üc ay olacak 4 gün sonra. Yanı 4 aylıktan fazla olduğunu sanmıyorum en en fazla 4,5 aylıktır. .. teşekkürler yanıtınız için sanırım bende bekleyeceğim....

Breda

Benim kedim de mimi ve 4 aylık.. sabredicez..

Breda

evet bir hafta arayla iki defa girdi hem de.. :) hamile de kalamaz kısırlaştıramayız da.. napalım çekicez artık mıymıy ağlayıp duruyor resmen.. yalvarıyor.. üzüyorlar insanı ama elimizden bir şey gelmez ki :(

goknur

Surekli sevin :) elinizden geldigince ama kucaginiza almayin yerde felan sevin susucaktir :) bu arada kizginliktan sonra cok kilo kaybi oluyor ben kedimi az once tarttim kizginliktan once 3 kg di yuvarlak hesap simdi 2 kilo yuvarlak hesap ve tuy dokmeye basladi. Bir suru sebzeyi tavuk suyuna haslayip yedirmeye ugrasiyorum vitamin alsin diye ama yemiyor. Kuru mama ve yas mama disinda bisey pek az once haslanmis tavuk gogsu koydum ona bile bakmadi. Normalde bayilir. Balik mesela vermeyince evi ayaga kaldirir ama simdi veriyorum yuzune bile bakmiyor. Veterinere gidicez bizde bakalim ne diyecek.

EmineDemir

Benimkide bir hafta içerisinde tüy dökümü arttı. Ama iştahı arttı biraz. Dün miyavlamalar ve hareketleri başladı. Şuan sessiz sedasız uyuyor umarım hafif geçer. İştahsızlıgi söylediğiniz iyi oldu manalarına dikkat edeceğim.