Van Kedisi İçin Mama Önerisi…

Kempek

Arkadaşlar merhaba,
Van kedisi için mama tavsiyesi istiyorum.
Royal Canin kitten ve fit 32 karıştırarak veriyorduk, malum fiyatlardan sonra çok zor.
Kampanya döneminde Purina One Sığır Etli, Felix Somonlu aldım yemiyor ikisini de.
Arkadaşım biraz Friskies Somonlu verdi, çok güzel yedi.
Bu konuda fikri olan cevap verirse sevinirim.

10 CEVAP

simbakedi

tam olarak dediğiniz gibi, zararlı olanları öyle bir yiyorlar ki :)
öncelikle markette gördüğünüz bütün mamalardan uzak durun. bağımlılık yapmalarının yanında çok zararlılar, uzun vadede mamadan kıstığınız paranın kat ve katını veterinerlere ödersiniz ve olan kedinize olur.

yüksek bütçeli mamalar alamıyorsanız da bunları almayın. bonacibo, mystic, obivan selection gibi markalara bakın derim. brit premium da olabilir ama biraz daha pahalılar. bu mamalar da ucuz ama kaliteli değil tabii ki ancak kalitesiz denemez. bu tarz mamalar dışında bolca haşlanmış et/tavuk/balık/ciğer vs vermenizi öneririm. yaş mama da verin derim ama yine market mamaları olmasın asla.

imkanınız royal canine yetiyorsa rc bunlar yanında yine iyi ancak o da çok iyi bir mama değil içerik olarak. kediniz sanabelle, bozita mamalarından birini yerse royal caninden daha güzel mamalar yemiş olur, kedinize iyi gelirse de bu mamalarla devam edebilirsiniz (tabi fiyat uygunsa, o kadar uzun zamandır mama fiyatı araştırmıyorum ki :D eski hallerine göre yorum yapıyorum)

salihaondag8

Ben mystic kisir somonlu yetişkin maması kullandim petlebi yani bu sitede var yada vaska sitelerdende alabilirsiniz kedinize göre olanı seçersiniz yani kedim severek yedi bir sıkıntı yaşamadım yani ama kediniz egerki balıklı mama sevmiyorsa önermem ama eğer seviyorsa icergi güzel ve kaliteli uygun fiyatlı bir mama bu sitede 1.50 kilosu 100 lira reflex tavuklu kısır mama var ofa o fiyatlarfa lavital kuzu etli var onuda kedm severek yedi tavukluyida sevdi hiçbir sorun yaşamadım yani onereceklerim bunlar purina one deneyecem bende daha denemedim

salihaondag8

Purina oneyi neden yemediki kediniz

salihaondag8

Yani damak zevkine uymamış olabilir ondan yemiyordiur deneyerek gözlemleyerek kedinize iyi gelen mamayla devam edersiniz dediğim mamaları deneyim isterseniz kediler zor canlılar çünkü her mamayı beğenmiuorlar vende deneyerek ilerliyorum sayen

ATIBA

Friskies kısır somonlu mama bende kullandım kedim yiyordu güzel migrosta indirime girdi şuan baya

salihaondag8

Friskies mama her kedi severek yiyormu peki denemek istiyorum gibi bende ama emin olamadum

salihaondag8

Kedim cok seçici ve her mamayı pek beğenmiyor seçici kediler severmi

amillaaa

Friskies mamayı denemenizi tavsiye etmem. Cat Chow ve Friskies bulabileceğiniz en kötü mamalardandır.

Kempek

Yanıtlar için teşekkürler.
Şu an 4 tane mamayı koydum önüne, sadece Friskies Somonlu olanı yiyor.
Purina One Sığır etli
Felix Somonlu
Canin fit 32
Friskies Somonlu…

Acaba kedi de bizler gibi zararlı ama lezzetli olanı mı tercih ediyor ?

Palyaco

Market mamaları şekerli o yüzden seviyorlar lütfen almayın vermeyin onun yerine uygun bonacibo veya mystic veya lavital ve pronatura bunlar daha sağlıklı hiç deyilse market mamalarindan daha saglikli