Kedim Kaka Gibi Kokulu Kustu İshalde Var

Seiranu

Kedim 4 5 gün once yine fotograftaki gibi kusmus temizlerken kokladim kqka kokusu. Kaka yaptigini düşündüm o yüzden bugun ben yanindayken uzun uzun bagirdi ve ogurmeye basladi vucudunu öne dogru götürdü ogururken. Sonra da bu şekilde kustu, kakasini da hafif yumusak yapiyor ishalde var gibi. 19 Eylülde ciftlestirmistim hamilelikten falan olur mu boyle bisey? Daha once yasayan var mi kedisinde böyle bisiKalın Yazı?

2 CEVAP

aslihan_e

Kediler hamileyken kusmuyorlar yani bunun hamilelikle ilgisi yok. İlk günler belki olurdu olsaydı. İç parazit ilacını en son ne zaman aldı? Karma aşıları tam mı? Çiftleşme esnasında diğer kediden enfeksiyon kapmış olabilir. Yavrularla ilgili sıkıntı olabilir, ölü yavru olursa anneyi zehirler. Bunun sebebini ancak veteriner testlerle anlar biz burdan bilemeyiz ne olduğunu. Kediniz bağırsaklarını boşaltmış, yani bağırsaklarda bir problem olabileceğini gösterebilir.

Emirckr

Çok ilginç ve başıma gelmeyen bir vaka,
Lütfen veterinere götürün..
Pek çok altta yatan sebebi olabilir ama bağırsaklarını boşalttığına göre bağırsak sisteminde sıkıntı çıkması olası.
Dedikleri gibi çiftleşme esnasında erkekten enfeksiyon kapmış olabilir veya başka bir şekilde..
Bunu bizim bilmemiz zor o yüzden kesinlikle kontrol edilmesi gerek.