Sokakta Bir Yavru Kedi Görünce Ne Yapıyorsunuz?

Efekilic

Sokakta bir yavru kedi görünce illaha bir şey yapmak gerekiyor mu (yaralı olması dışında) kafama bu kadar takmak istemiyorum annem ve ablam çok abartıyorsun diyor bir yavru kedi gördüğümde hep onu arıyorum bir şey görünce acaba o yavru kedimiydi falan diye takıyorum dertleşmek istiyorum

4 CEVAP

simbakedi

öncelikle ben bi kucağıma alıp seviyorum :D sonrasında yanımda mama varsa veriyorum, su varsa içiriyorum bir şekilde. sonrasında da güvenli alan arıyorum. bazen şans eseri saçma salak yerlerden çıkabiliyorlar, oralardan uzaklaştırıyorum. bundan önce annesi vs var mı diye bakıyorum tabi. yuva vs varsa oraya koyuyorum. sonra orada esnaf vs varsa bilgilendiriyorum, genelde iyi tepkiler geliyor ve korumaya alıyorlar. yoksa da yapacak bir şey yok maalesef. her kediyi eve alıp sahiplendirmeye çalışamayız çünkü her kediyi sahiplenmiyorlar... sahiplendirileceğinden emin olsam hepsini tek tek alırdım :(

aslihan_e

Karnını doyurmak gerek çünkü anne sütü emseler bile yetmiyor. Yetişkinler daha kolay yiyecek bulabilir ama yavrular açlıktan ölebilirler. Yanınızda küçük miktarda mama taşısanız iyi olur.

Efekilic

Cevaplarınız için teşekkür ederim 🙏🤍

Efekilic

Güncel