Kedi Eklem Hastalığı Scottish Fold

Raubeyaz

Kedim Şeker'in annesi scottish fold ankara kedisi kırmasıydı, bombay bir kediyle çiftleşmişti ortaya duble kırma şekerimiz çıktı
Sizce eklem problemleri olur mu
3 yaşında bu zamana kadar aşı dışında veteriner sorunu yaşamadık

7 CEVAP

simbakedi

kıvrık kulak direkt eklem rahatsızlığı geni olduğunun kanıtıdır zaten, kıvrık kulaklı olmasa da atalarında kıvrık kulaklı kedi varsa yine sorun yaşayacaklardır.

cins kediler zaten bir sürü hastalık geni olan kedilerdir. aynı cins olmasa da farklı cins, kırma olmayan kediler çiftleştiğinde bu hastalıklar aktarılır. eğer kedileriniz kısır değilse kısırlaştırmanızı öneririm. hem onların sağlıkları için bir şey yaparsınız hem de hastalık sahibi olacak kediler de doğmaz.

düzenli check-up bütün kedilere yapılmalıdır bence. imkanınız varsa yaptırın, röntgen çektirmeyi de öneririm kedinize. daha erken teşhis ederseniz daha kolay başa çıkarsınız. bilinçli bir veteriner kontrolündeyse gerekli takviyeleri verecektir, kafanıza göre takviye kullanmayın.

Palyaco

Röntgen çektirin kisir deyilse kisirlastirin önlem amaçlı mera fitness fit glukozaminli mama veterinerlerin önerdiği ve meo ton balıklı deniz tarakli glukozamin kolojenli kullanın bu cinsler için gerçekten çok faydali

Raubeyaz

Doğuştan kısır :)

rbndl

Bildiğim kadarıyla scottish ve scottish çiftleştiğinde eklem rahatsızlığı oluyor.
Scottish + british vs. çiftleşmesinde problem çıkmıyor.

Cennet29

Doğuştan kısır ne demek 😂

Superisi814

Tipine bak Allah'ım, tam bir şeker..
Kırık kulaklı, bu nedenle lütfen veterineriniz hassasiyet ile takip etsin.Glukozamin önericektir.
Doğuştan kısır mi ? Bazen sokaktakilere yenileri ekleni ve inşallah doğuştan kisirdir diyorum.🙂
Siz nasıl anladınız,.merak ettim doğrusu

Raubeyaz

Doğduğundan beri elimde 3 yaşında ne koku bıraktı ne bir şey veteriner de koku bırakmadan kısırlaştıramam dedi söylediğimizde doğuştan kısır dedi