Yavru Kedinin Sol Gözünde 'Sümüksü' Sıvı Sorunu

ismail1697

Arkadaşlar sokakta beslediğim yavru kedilerimden birinin sol gözünde, etrafında falan af edersiniz ama 'sümüksü' bir sıvı gibi bir şey var. Yani o gözünü tam açamıyor. Ben dün biraz peçete ile temizledim gözünü, o çevresini falan ve iki parmağım ile de gözünü açmaya çalıştım. Göz bebeğinin çevresi kırmızı idi. Ve de dün temizlememe rağmen bu sabah yine öyle oldu gözünün etrafı. Sizce nesi var?

1 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Bir çok neden olabilir, enfeksiyon , geçirmekte olduğu bir viral hastalık..
Henüz çok küçük ise , şu kadar günlük diye bahsettikleri bizden, pamuk ile çay banyosu yapın iki gözüne de.Ama her göze ayrı pamuk kullanın, birinden diğerine geçmesin iltihap ise.Cay antibakteriyeldir ve bunu düzenli yapın, en az iki sefer.Takipte kalın, ilerleme olduğunda hekime ulaştırmanız gerek.
Biraz daha büyük ise, genta damla kullanabilirsiniz , 3-4 ay ve üzerinde.Ya da göz merhemi edinin eczaneden.ismini unuttum, eczacı vericektir anlattığımız da.
Geçmiş olsun..