Kardeşini Verdiğimi Anlamış Mıdırlar?

ismail1697

Arkadaşlar sokakta beslediğim kedilerimden bir kızım doğum yapmıştı. Aylar geçti, yavrular büyüdür. Tabi artık anne eğer önlerine kim geçerse onlara tokat atıyor. Yani anne için o yavrular artık yavrusu değiller. Ama o 3 kardeş hep koyun koyuna yatarlardı. İşte bu kardeşlerden biri çok zayıftı, gelişmiyordu. İki gündür de mama yemiyor, ölü gibi yatıyordu. Bende belediye veterinerini aradım ve o yavruyu verdim. İnşallah iyi olur. Şimdi diğer iki kardeş ve annesi, o verdiğim yavruyu ararlar mı? Yani anne belki aramaz, çünkü önlerine kim çıkarsa ayırt etmeden vuruyor. Ama işte kardeşleri, o iki kardeşi onu ararlar mı? Dünden beri diğer kardeşinin morali bozuk gibi. O da mutsuz gibi. Sizce kardeşini verdiğimi anlamış mıdır da böyle morali bozuk gibi, mutsuz gibidir? Diğer kardeşi ise normal. Onda bir sorun görmedim. Ama dediğim gibi bu üçü hep koyun koyunaydı ve böyle büyüdüler. Şimdi anne son bir aydır yavrularının istemese bile de hep böyle idiler... Sabah iki kardeş yine koyun koyunaydılar tabi... Ama işte birinin morali bozuk, mutsuz gibi. Diğeri beni görünce koştu ve kendini sevdirdi.

6 CEVAP

Cennet29

Bazıları umursamaz kimisi ise hisseder ve ağlar. Kedimin sokakta e arkadaşı vardı daha iyi bakılmaları için sahiplendirdim. Ama kedim ağlayarak onları aradı bi kaç gün ve kahroldum. Sonra unuttu ve hayatına devam etti

Superisi814

İki yaşında kardeşler var , bir tanesi yakın bir komşu tarafından sahiplenildi, kardeşlerini hiç tanımıyor .
İki tanesi hala koyun koyuna..
Yani kesin şu olur diyemeyiz .
Tedavisi bitince belediyeden geri almayi unutmayın.
Geçmiş olsun.

Cennet29

Yazamamışım doğrusunu yazayım. Sokakta "2" arkadaşı vardı.

Cennet29

Belediyeye verdiğiniz yavrunun takibini yapın ve iyileşince geri alın. Yerine koyun kediyi bence. Bedelediyeler dahil çoğu kişiye güven olmaz genelde hasta hayvanları uyutmakla meşhurlar

Emirckr

Kedinin karakterine göre değişir ama muhtemelen ilk günler biraz boşluk hissedebilirler fakat birkaç güne alışırlar(unuturlar.)
Fakat siz lütfen belediyeyi sık sık arayıp bilgi alın gerekirse bizzat barınağa gidin ve görmek istediğinizi söyleyin.
Sahipsiz olduğunu düşünürseler hem yeteri kadar ilgilenmeyebilirler hem de belli belirsiz bir noktaya bırakılabilir.
Şu an iki kardeş bir arada olduğu için mutludur ama ayrılan kardeş özellikle onları daha da çok arıyordur..
Tedavisi bittikten sonra hemen alın :)

Dxdxm

Başka kardeşi olduğu için anlamaz. Annesi de sütten kesmemiş bile olsaydı diğer yavrularını gördüğü için yokluğunu anlamazdı.