Mevsimsel Kaşıntı

Beydnur

Merhaba 1 yaşında kısır erkek kedimin göz çevresinde yaralanmalar meydana geldi . Veterinere götürdüğümde mantar veya egzama değil kendi kaşıyarak yara yapıyor dedi ve yakalık taktık . Yavaş yavaş iyileşiyor fakat yakalıgı çıkardığım an tekrar kaşıyıp yara yapıyor ne yapmalıyım bu kaşıntıyı azaltmak için

2 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Geçmiş olsun.
Bu kasima yarasına değil, mama alerjisine benziyor.Mamasini hemen bırakın, içerik değişikliğine gidin.Mor sprey sürün, gözlerine zarar vermesin diye bir pamuğa sıkın ve pamuğu bu alana uygulayın.Kurutucaktir.
Vücudunun başka yerlerinde de var ise , çok büyük ihtimal gıda alerjisi.
İlk önce bu yöntemi uygulayın.

Beydnur

Aslında olabilir çünkü mama markasını değiştirmedim ama aldığım yeri değiştirdim yani gerçekten ondan meydana geliyor olabilir çöl teşekkür ederim