Yeni Doğum Yapmış Kedi Karın Tahriş

Merhaba kedim 1 hafta önce doğum yaptı alt karın kısmı kedilerin tırmalamaları sebebiyle tahriş oldu meme iltihabı vs kesinlikle değil meme ucunda ve etrafında hiç bir sıkıntı yok daha önce böyle bir durum yaşayan biri var mı ne kullandınız . Ben cristalin ile temizliyorum ama bir krem ile desteklesem daha hızlı sonuç alırım gibi (vet gidilmesi gereken kadar ciddi bir durum değil yeni doğum yaptığı için yavrularından ayırmak istemiyorum )

6 CEVAP

aslihan Evet normalde tırnakları yumuşak oluyor fakat yavrularımız biraz geç doğduğu için tırnakları ilk gün sertti bende çok şaşırdım daha öncede yeni doğmuş kedilerimiz oldu ilk günler yumuşaktı bu sefer sert olmasını kedilerin geç doğmasına bağlıyorum . Vet gittik tahriş olmuş cristalin sıkıp arkasından kantron yağı sürün yavrulara değse bile sıkıntı olmaz dedi

aslihan_e

Kedilerin tırmalamaları derken hangi kedilerin? Kim karnını tırmalıyor?

Superisi814

Krem kullanırsanız ekmekte olan yavrulara zararı olabilir diye düşündüm.
Takip edeyim de bilen biri vesilesi ile öğreneyim.

aslihan_e Yavrular emmek için itişirken tırnakları zarar veriyor daha bir haftalıklar kesmemde mümkün değil

Superisi814 Bende öyle düşündüm ama krem sürersem anneyi bir saat kadar ayrı tutarım sonra yara bakım suyu ile kremden arındırır öyle yanlarına alırım diye düşündüm hızlıca iyileşsin istiyorum çünkü canı daha çok yanarsa bırakır diye korkuyorum çok anaç bir kedi ama sonuçta hayvani iç güdüleri var birazdan vet gideceğim önerisini sizinle paylaşırım

aslihan_e

O yüzden sordum çünkü 1 haftalık bebeklerin tırnağı anneye zarar vermez ki, rahimde sorun olmasın, nasıl bir tahriş var? Krem sürerseniz anne yalayabilir, o da sütüne geçer. Sarmanız falan gerek. Fotoğrafını atsanız bi bakarız nasıl bir şey diye. Yıllardır anne kedilere baktım 1 haftalık bebeklerin karnı tahriş ettiğini görmedim, en fazla meme ucunda yara olur emdikleri için. Rahimde sorun olduğunda dış deriden belirti verebiliyor. Yine de görmeden bilemem tabi ki.