Kedim Kulak Çubuğu Yuttu

Merhaba benim kedim 6 Gün önce kulak çubuğu yuttu bu klasik beyaz plastik iki ucu pamuklu olanlardan. Ama dışkısından çıkmadı hala. Kusması iştahsızlığı halsizliği filan da yok. Ama yuttuğuna da çok eminim yani odada bulamadım da ve çiğneme sesine koşup ağzından almaya çalıştım sadece pamuk kısım geldi elime. Veterinere gittik röntgenler de çekildi kötü bi görüntü yok. Ama röntgende baryumsülfat isimli bi ilaç içirmeden çok belli olmuyormuş. Ama o da eğer midede delik varsa kediyi zehirler diye içirmedi hekim. Genel durumu iyi olduğu için hekimimiz sakin fakat çubuk çıkmadığı için ben endişe ediyorum yani. Pazartesi de ultrason bakılacak. Bazı veterinerler hemen ameliyat diyor biliyorum başka hekimlere de danıştım ancak benim kedimin çok strese girmemesinin gerektiği durumları var o yüzden ben ameliyata hiç sıcak bakmıyorum. Sizce çubuk neden çıkmıyor ya da sonraları çıkar mı? Plastiği sindirebilir mi vücut?? Bilgisi deneyimi olan lütfen yazsın.

2 CEVAP

Venusselin

önce ultrasonla kontrol edilmeden ameliyat edilmez. ultrasona bakmadan buna karar verilmez. ultrasonda konumuna bakıp ona göre ameliyat edilir. ama büyük ihtimal ameliyat gerekir, midesi delinebilir.

Venusselin

gecikmededn götürün tekrar zaman geçtikçe sıkıntıya girer