Yeni Kedi İshal Sorunu

Marslipati

Herkese merhaba ben yeni bir kedi sahiolendim yaklaşık 2 , 2 buçuk aylık civarı 2 gündür bakıyorum eski sahibi kedi sokak kedisi diye her şeyi verdiği için hangi mamayı yiyor dedigimde cevao vermedi herşeyi yer o dedi gece sahiplendiğim için de mecburen elimdeki olan mamayi verdim bugün tuvaletini yaptiginda ise ishal gibiydi su gibi değil ama şekilsizdi ve bazi yerleri yumuşaktı ne yapmaliyim geçer mi yoksa veterinere mi götürüyim evde geçirebileceğim bir yöntem var mi

3 CEVAP

aslihan_e

Tavuk göğsüne lapa pirinç haşlayın, içine biraz göğüsten tiftikleyin 2 gün sadece onunla besleyin sonrasında içine mamadan 2-3 tane yavaş yavaş karıştırarak alıştırın. Hiç mama yemeyen kedi mama yiyince ishal olabiliyor.

aslihan_e

İç paraziti de vardır onun. Bir ara parazit hapı da verin sonra ama çok küçük parça verin.

simbakedi

bence de tavuk haşlayıp verin, elinizdeki mamayı da uzun süre kullanacaksanız değiştirmenize gerek yok. siz zaten sağlıklı bir mama verdiniz o yüzden ishalin sebebi siz değilsiniz, onun bugüne kadar yediği düzensiz yiyecekler. en yakın zamanda yine de veterinere götürün iç-dış parazit için. aşırı ishal değilse de bence korkulacak bir durum yoktur.