Kediye Sık Islak Mama Vermek Zararlı Mıdır?

thorcat

Merhaba arkadaşlar kedim ıslak mamayı çok seviyor kuru mama yediği zaman hiç mutlu hissettiğini düsünmüyorum çok sık vermiyorum ama haftada bi kez verince bile kuru mamayı sadece çok acıkınca yiyor, kedime sık sık ıslak mama vermem zararlı olur mu? Veya kedi sadece ıslak mamayla beslenebilir mi?

6 CEVAP

ursaminor

Kuru mama dışında biz her gün bir kutu (70 veya 85gr) veriyoruz ilk günden beri. İçiniz rahat olsun.

Anonymus827062

Sinem abla en güzelini yapıyor ahhh keşke benim yaramaz da yaş mama ve turevlerini yese:( erkek kedim yemiyor dişi kedim yiyor. Bundan muzdaribim:(((

Anonymus827062

Canakavi ye kesinlikle katılıyorum elinden geliyorsa ve bunun için maddi anlamda da gücün yeterli ise tabiki yaş mama en iyi seçenek olur. Yaş mama içerisinde bulunan suyu sayesinde sıvı alimini da sağlamaya destek olur.

Feronia

Değildir ve beslenebilir.

canakavi

Elinden geliyorsa sadece yaş mama ile besleyebilirsin daha sağlıklı

MinelG

Dişlerde birikme yaparak ilerki zamanlarda rahatsızlık çıkardığını okumuştum ama diş temizliği yapılırsa bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Aksine sürekli kuru mama ile beslemek zararlı :)