İhtiyaçları

Kediler için önemli ihtiyaçları yazarmısınız ve bir de kedi kumunu nasıl almalıyım? Şimdiden teşekkürler

9 CEVAP

fnd_mf

Benimde 2 aylik kedim var.Öncelikle kapalı tuvalet, taşıma çantası, minder,tırnak makası,tırmalama tahtası ,mama ve kum aldık. Araştirdigim kadariyla sağlik acisindan mama, royal canin kitten ,kum da cats best okaplus aldik. Tirmalama tahtasini alma sebebimizde ne kadar erken alisirsa o kadar ev esyalarina zarar vermesi düşük,, simdilik bu kadar

Teşekkürler

akitalove

Eğer royal canından başka bir mamaya geçiş yapmak isterseniz bu sizin icin baya zor olucak cunku bağımlılık yapyor onun yerine acana orijen naturea gibi mama alabilirsiniz

martha

yavru kedilerde açık tuvalet kullanmak daha iyi olur

eltarcin

Önemli ihtiyaçları;
-Mama (Insinct)
-kum (Ever Clean veya Sani Cat)
-Su ve mama kabı (Seramik veya metal daha iyi olur)
-Kum kabı (Mümkünse açık olsun, daha yavru)
-Taşıma kabı
-Tırmalama tahtası (Küçükten alışırsa sizin için daha iyi olur)
-Tırnak Makası (Veterinerinizde de kestirebilirsiniz)
-Tarak (Bu en önemli ihtiyaçların arasında geliyor)
-Bir kaç küçük oyuncak da onun için iyi olur

Not: Asla Pro Plan, Royal Canin, Hill's kullanmayın. @fnd_mf sağlık açısından en iyi mamanın RC olduğu kanısına nasıl vardınız anlamadım? En iyi mama olması için öncelikle içerdiği fazla şekerden üreticilerinin kurtarması lazım. Daha sonrada Şu hayvan deneyi işini de bırakmaları lazım. Daha sırada katkı maddeleri var. Kısaca say say bitmez.

aleyn

tuvalet kabını kapalı alıp büyüyene kadar kapağı ya da kapısı açık kullanırsanız tekrar kap için masraf yapmamış olursunuz..

Kedicicansu

Ucuz beslemek istiyorsanız acık kum kabı daha ucuz (ama kokuyu dışarı verebiliyor) maması goody nin 15 TL lik maması kum olarak topaklanmıs kum daha iyi evimizi tırmalamaması icin tırmalama tahtası canı sıkılmaması icin bide oyuncak temel ihtiyaçlarıbunlar

Herkese teşekkürler

goknur

Kedicicansu mama olarak goody mi kullaniyorsunuz ? Icerigi kotu bir mama o! Eger butceniz pahali bir mamayi el vermiyorsa buradan ayni fiyata taze ve goody den cok daha kaliteli bir mama alabilirsiniz.