Kediler Neden Bir Yerleri Kokladıktan Sonra Ağızları Açık Dururlar

mervekaraoglu

Kedim bazı yerleri kokladıktan sonra ağzı açık şaşkın şaşkın bakıyor bazen. Evde başka kedilerim de var. Bunun sebebi nedir ?

4 CEVAP

Elifinkedileri

Değişik bir koku duyduklarında bunu algılamak için ağızlarını açmaları da bundandır. Buna flehmen tepkisi denir. Havayı çekerek ağzın üst kısmında bulunan sapan kemiği organına bu kokuyu göndererek kokuyu algılarlar. Her kedi yapiyor genelde bunu hastalik vs degil korkmaniza gerek yok

Elifinkedileri

Internetten de flehmen tepkisi diye arastirabilirsiniz :)

Elfffff

Aslanlar kokunun tadını almak için yapıyormuş.Acaba kedilerde de mi aynısı

mervekaraoglu

ya korktuğumdan değil çok komik görünüyor :):):)) acaba dedim diğer kedilerin kokusundan mı rahatsız oluyor da böyle yapıyor :)